Українські аптеки змусили продавати сумнівні російські ліки від грипу

МОН зареєструвала обов'язковий перелік лікарських засобів, які повинна мати кожна аптека на період епідемії грипу. В цей перелік був включений препарат "Арбідол", який за висновками лікарів є неефективним.

Згідно з наказом МОН №933 в мінімальний перелік продукції, яку в період загрози епідемії грипу (сезон 2010-2011) повинні мати в наявності аптеки складається з 28 лікарських засобів і 10 виробів медичного призначення.

При цьому, наявність деяких ліків з цього переліку є обов'язковою лише для аптечних установ, що знаходяться на території лікувально-профілактичних установ, пише "Дело"

Що цікаво, в списку присутній препарат "Арбідол" (виробляється найбільшим фармвиробником в Росії) - його повинні мати в арсеналі всі аптеки. Однак ефективність цього препарат ставиться під сумнів навіть у країні походження.

"Дослідження" Арбідолу" не дають підстав розглядати його як препарат з доведеною у випробуваннях ефективністю лікування простудних захворювань, в тому числі грипу", - сказав професор Василь Власов, епідеміолог і президент Товариства фахівців доказової медицини Росії.

Всесвітня організація охорони здоров'я також не розглядає "Арбідол" як противірусний препарат, ефективність і безпека якого належним чином підтверджені.

Як повідомлялося, восени МОЗ заявило про можливе використання залишків закупленого "Таміфлю" для лікування грипу в 2010/11 роках.

Зі слів заступника директора "Українського центру грипу й гострих респіраторних інфекцій" МОЗ Ірини Маркович "Таміфлю" уже довів свою ефективність, його можна використовувати й при вірусі грипу типу А, і при вірусі типу В, тому й при "каліфорнійському" грипі А (H1N1) і вірусі грипу А (H3N2), і вірусі грипу В, які очікуються цього року, він ефективний.

Читайте також:

В Україні цього року – новий вірус грипу

З аптек зникнуть ліки, з яких можна виготовити наркотики

Рада проголосувала за заборону реклами ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: