Українські діти не люблять політиків, але думають про НАТО

Згідно опитуванням, більша частина українських дітей позитивно ставиться до держави Україна, але не любить політиків.

Українські діти критично ставлять ся до політиків, але цікавляться темами НАТО та євроінтеграції.

Про це свідчать результати опитування, проведеного серед дітей Інститутом Горшеніна.

Зокрема, соціологічне дослідження свідчить про те, що у свідомості вітчизняних дітей Україна як країна існує. Більше того, з Україною пов'язують майбутнє майже всі опитані.

Разом із тим, експерти Інституту Горшеніна відзначили, що цього року серед дітей зменшився масив висловлювань, пов'язаних із питаннями внутрішньої політики. В той же час, збільшилися критика та пропозиції щодо зовнішньополітичного курсу України.

Діти розмірковують на теми НАТО та Євросоюзу, змістовно і досить різноманітно відповідають на питання про позиціонування України у світі. Разом із тим, діти взагалі не звертають уваги на проблему "Схід-Захід", а якщо торкаються цього питання, то називають його штучним  і вигаданим політиками.

До політикуму українські діти ставляться негативно або нейтрально, владу підозрюють у корисливих мотивах. Крім того, вони яскраво демонструють неприйняття популізму і позбавлених змісту політичних гасел, розрізняють слова та конкретні справи державних діячів, дорікають всім без винятку політикам за "несерйозність".

У питаннях соціальної політики діти припускають, що є беззахисний прошарок населення, який має захищати держава. Але більшість схиляється до думки, що людина має добиватися свого добробуту самостійно, багато працювати і не покладатися на державу в питаннях самозабезпечення. До того ж, діти скептично ставляться до можливостей держави у соціальній сфері та у справі подолання соціальних  вад.

Дослідження думки дітей, а також дослідження, присвячене тому, якою українці бачать свою державу, проводилося Інститутом Горшеніна впродовж 2008 року в усіх областях України, Криму, Києві та Севастополі.

Читайте також:

Україні потрібна цензура ЗМІ, - опитування

Три чверті українців вважають, що українську мову мають знати всі

22% українців виступають за федеративну Україну

Більше третини українців впевнені, що податки розкрадають чиновники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: