Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські дітки з аутизмом потребують соціальних майстерень для реабілітації

Поки що розраховувати батьки можуть лише на себе на волонтерів, але не державу.

В Україні офіційно налічується 8 тисяч діток з аутизмом, а медики в США кажуть, що такі проблеми має кожна 63-тя дитина. Через складнощі діагностування реальна кількість дітей з аутизмом в Україні може сягати 70 тисяч, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діти заглиблені в себе, не реагують на звернення, часто не розмовляють – головна проблема в тому, що в Україні батьки запізно на це звертають увагу, а лікарі невчасно діагностують розлад нервової системи. І це тоді, коли в таких випадках важливо не втратити час, адже діагноз аутизм – це не вирок. Такі діти переважно не мають розумових відхилень, але їм потрібна вчасна корекція і допомога.

Відео Аутизм - не вирок: як вчасна корекція і лікування допомагають особливим дітям у самореалізації

Кожна 63 дитина - з аутизмом - це найсвіжіші дані американських медиків. В Україні таких діток офіційно - 8 тисяч. Але через складнощі діагностування їхня реальна кількість значно більша - аж до 70 тисяч. У нас виросло ціле покоління дорослих з аутизмом, і лише одиниці, корекцію яких батьки почали вчасно, нині мають шанс на самостійність. Про ранню діагностику та адаптацію до життя в суспільстві - у сюжеті.  

Аутизм - не вирок: як вчасна корекція і лікування допомагають особливим дітям у самореалізації

Киянину Ігорю аутизм діагностували в 6 років, і це було запІзно. Нині йому 20, він може говорити прості слова, вміє читати, писати і закінчив спецшколу. Що робити далі – в родині не знають. Самореалізація і майбутнє дітей з аутизмом, які виросли і не можуть знайти себе в житті – питання, яке сьогодні в Україні загострюється. Часто такі дорослі аутисти залишаються замкненими у власному домі без шансів отримати навики бодай якоїсь професії. Заняття, концерти, прогулянки, гуртки – в Ігоря все це є. Але головна умова – мама має бути поруч. Страх за майбутнє дорослого сина в Алли Кравчук посилився тоді, коли вона сама захворіла.

За кордоном діє так званий інститут соціального супроводу – коли дітей із такими діагнозами адаптують до праці. Так само і Ігор міг би навчатися робити щось руками – шити, пришивати, прибирати, доглядати. В Україні така система тільки зароджується, і є лише окремі поодинокі соціальні майстерні. Якщо ж із корекцією не зволікати, досягнення таких дітей вражають. Яна Демчук із Почаєва має диплом бакалавра в журналістиці – вона одна з небагатьох дівчат із вищою освітою з діагнозом аутизм в Україні. До цього вона йшла з двох років разом із мамою. Педагог і медик, вона не боялась експериментувати, застосовувала різні методики корекцій, добилася щоби Яна навчалась у звичайній школі, а потім і в інституті. Тепер її донька сама працює реабілітологом для діток із розладами аутизму: "Вона допомгає  не тому, що знає, як потрібно, вона допомагає – вона сама це проходила, і вона може зрозуміти, що зараз відбувається з дитиною".

Яна вчить діток з аутизмом бути самостійними в побуті. Аню вона називає своїм досягенням – їй 6, два роки тому дитина боялася навіть крейду чи пензлик узяти, а нині дівчинка сама пише картини. Поки що трудова реабілітація для дорослих з аутизмом – це справа лише батьків та волонтерів. Тим часом Алла Кравчук не втрачає надії розробити проект майбутньої соцмайстерні в Києві для таких, як її син.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції