Українські дороги стануть платними

Незабаром проїзд деякими українськими магістралями може стати платним.


Верховна рада прийняла закон, який передбачає впровадження плати за проїзд деякими магістралями.

Очікується, що документ дозволить залучити в українські проекти іноземні компанії, які відмовлялися брати участь в будівництві магістралей через відсутність гарантій компенсації з боку держави.

Держава гарантує інвестору певну інтенсивність руху по новій магістралі або компенсацію збитків у разі невідповідності траси належному рівню. "В Україні дотепер не реалізований жоден концесійний проект (залучення приватного сектору в управління державними власністю – ТСН.ua), саме з цієї причини: інвестори не були упевнені, що зможуть повернути кошти, вкладені у будівництво дороги, у разі нижчої інтенсивності руху по ній в порівнянні з розрахунковою", - прокоментував ситуацію директор компанії "Альтком" Ігор Карнаков.

За словами керівника Укравтодору пана Гуржоса, новий закон передбачає можливість будь-якої концесійної моделі, зокрема поширену в Європі експлуатаційну модель концесії, коли інвестор кошти засоби в проектування, фінансує будівництво дороги, експлуатує її, а держава протягом договірного терміну (близько 25 років) повертає йому вкладені кошти. Саме цей механізм дозволить побудувати нові автотраси в Україні - більшість існуючих магістралей (загальна протяжність - 170 тис. км) будувалася в 50-70-ті роки: тоді передбачалися менші об'єми вантажопотоків. "Крім того, через відсутність коштів у бюджеті вже пропущено від двох до чотирьох капітальних ремонтів окремих доріг", - підкреслив Вадим Гуржос.

Максимальний і мінімальний розміри платні за користування магістралями визначає Кабінет міністрів. Обов'язковою умовою для інвестора є будівництво або реконструкція об'єкту концесійної угоди. У законі також збережена норма про необхідність наявності безкоштовної дороги - альтернативи платній трасі.

Читайте також:
Водії мстяться ДАІ "коктейлями Молотова"
У Євпаторії під автівкою провалився асфальт
У Криму з гори зірвався рейсовий автобус з 18 пасажирами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: