Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські екологи оселили табун диких коней на безлюдному острові

Унікальна спецоперація відбулася в Одеській області.

У дельті Дунаю українці оселили табун диких коней, яких доправили з Латвії. Колись на півдні України жили пращури цих тварин, тарпани, теперішні ж переселенці покликані врятувати місцеву екосистему, йдеться в сюжет ТСН.19:30.

Дорога в майже 2 тисячі кілометрів – дикі коні пройшли 3-місячний карантин та встигли навіть народити біля Дунаю чотирьох лошат, доки їх доправили нарешті на заповідний острів Єрмаков. Останній етап: тварин мають перевезти річкою, тож працівники обережні. Спеціального причалу на острові немає, баржу зупиняють просто в очереті серед болота. Першим з вантажівки намагається вийти вожак, однак побачивши юрбу людей він одразу задкує. Робітникам доводиться докласти зусиль, аби коні таки опинилися на волі.

ВідеоУ дельті Дунаю оселили табун диких коней з Латвії для порятунку екосистеми

Іноземні коні на безлюдному українському острові, і це унікальна спецоперація екологів на Одещині. У дельті Дунаю оселили табун диких коней із Латвії. Колись тут жили їхні пращури — тарпани. Нові жителі мають врятувати екосистему, знищену за останні півтора сторіччя. Про нові кінські сили в Україні - далі.  

У дельті Дунаю оселили табун диких коней з Латвії для порятунку екосистеми

Коли один за одним тварини стрибають в очерет, екологи ледве стримують емоції – для них це історичний момент. "Хвилююча операція, переживав за цих коней, але слава Богу, все відбулося добре", - каже виконавчий директор громадської організації Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко. "Звичайно, їм тут подобається, тут дуже гарні умови", - переконує директор Дунайського біосферного заповідника Олександр Волошкевич.

Коні малі зростом, але сильні та добре пристосовані до життя в дикій природі – вони легко переживають зиму та вміло захищаються від хижаків, їм не потрібен навіть догляд людини. Це – генетичні нащадки диких коней, тарпанів, які жили в цій місцевості ще 150 років тому. Тварини стали новими сусідами для водних буйволів, родину яких також нещодавно завезли на острів. Разом вони рятуватимуть екосистему в дельті Дунаю. Згодом за тваринами можна буде спостерігати – у проекті будівництво на острові оглядових веж для туристів.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції