Українські електромережі не витримують сучасних приладів

ТСН.Варта порівняла різні області України на наявність аварій електричних мереж через велику напругу.

Однією з нагальних проблем українців є зношеність електричних мереж, які не витримують навантаження від сучасних електроприладів. Зношені дроти отримують перепад напруги і горять, запалюючи всю апаратуру в будинку.

У мешканця Луганську Олександра згоріли котел, холодильник і мікрохвильова піч. Комунальники звинуватили хазяїна, сказали, що не треба було обігрівачі вмикати. Енергетики пояснили: їхньої провини немає, не витримали внутрішньобудинкові мережі. Окрім Олександра, у багатоповерхівці постраждала кожна друга сім’я, але люди вирішили – судова тяганина їм ні до чого.
Справа слизька

В результаті, Олександр нашпигував квартиру стабілізаторами напруги.

У Львові навесні "працівники "Львівобленерго" протягнули якісь кабелі у підвал одного з будинків. Мешканці спочатку не звернули увагу на їхні дії. Та вже через п’ять хвилин десятки людей з криком вибігли на вулицю і накинулися на "спеціалістів"-енергетиків".

Наступного дня після стрибка напруги, на будинку з’явилися оголошення: звертайтесь із заявими і приносьте рахунки із затратами на ремонт телевізорів, холодильників чи комп’ютерів. Але грошей обленерго самостійно не повертатиме.

У Кіровську, що за 80 км від Луганську, у кінці серпня 2008-ого у мешканки одного з будинків Валентини Жирікової загорівся телевізор. Вона постраждала від перепаду напруги. На вулиці Валентина побачила, як горить трансформатор

Заступник директора технічного департаменту з розподільних мереж Луганського енергетичного об'єднання Вадим Антонюк заявив, що в усьому винні пориви вітру до 20 м/с. Але, у Кіровську, де шахти зачинені, а роботи немає, люди не побоялися витратити час і гроші на суди та юристів.

Єгор Свистухін, секретар Кіровської міської ради: "Треба було справку про погоду узяти на той момент, чому погоріли. Люди тут проявили ініціативу".

Заступник директора техдепартаменту з розподільних мереж Луганського енергетичного об'єднання Вадим Антонюк: "Створений реєстр електроенергетичних компаній, в який потрапило і наше підприємство. Згідно з цим реєстром у примусовому порядку з енергокомпаній надаються будь-які компенсаційні виплати.

Коло замкнулося. Ця система захищена ззовні і зсередини. Але вже те, що постраждалі перемогли у суді потужну енергетичну компанію, це – сенсація – кажуть юристи.

Правозахисник Олег Мицик заявляє, що "обов’язок доводити розмір спричинених збитків буде лежати на споживачах і потерпілих. І кожен з них, якщо він не має документів на цю апаратуру, не складно довести, що ці речі взагалі не мали ціни".

Правники радять – ретельно збирайте чеки і документи на кожний придбаний комп’ютер, телевізор чи холодильник.

І якщо у вашому будинку трапився перепад напруги, викликайте ЖЕК і комісію обленерго. До суду звертатися юристи все ж радять. Тим більше, вже є приклад мешканців Кіровська, яким вдалося – нехай поки що лише на юридочному рівні - але все ж зламати систему.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

Негода залишила без світла 7 західних областей України

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

Негода залишила без електрики понад 800 населених пунктів

Польща відмовилася купувати українську електрику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: