Українські електромережі не витримують сучасних приладів

ТСН.Варта порівняла різні області України на наявність аварій електричних мереж через велику напругу.

Однією з нагальних проблем українців є зношеність електричних мереж, які не витримують навантаження від сучасних електроприладів. Зношені дроти отримують перепад напруги і горять, запалюючи всю апаратуру в будинку.

У мешканця Луганську Олександра згоріли котел, холодильник і мікрохвильова піч. Комунальники звинуватили хазяїна, сказали, що не треба було обігрівачі вмикати. Енергетики пояснили: їхньої провини немає, не витримали внутрішньобудинкові мережі. Окрім Олександра, у багатоповерхівці постраждала кожна друга сім’я, але люди вирішили – судова тяганина їм ні до чого.
Справа слизька

В результаті, Олександр нашпигував квартиру стабілізаторами напруги.

У Львові навесні "працівники "Львівобленерго" протягнули якісь кабелі у підвал одного з будинків. Мешканці спочатку не звернули увагу на їхні дії. Та вже через п’ять хвилин десятки людей з криком вибігли на вулицю і накинулися на "спеціалістів"-енергетиків".

Наступного дня після стрибка напруги, на будинку з’явилися оголошення: звертайтесь із заявими і приносьте рахунки із затратами на ремонт телевізорів, холодильників чи комп’ютерів. Але грошей обленерго самостійно не повертатиме.

У Кіровську, що за 80 км від Луганську, у кінці серпня 2008-ого у мешканки одного з будинків Валентини Жирікової загорівся телевізор. Вона постраждала від перепаду напруги. На вулиці Валентина побачила, як горить трансформатор

Заступник директора технічного департаменту з розподільних мереж Луганського енергетичного об'єднання Вадим Антонюк заявив, що в усьому винні пориви вітру до 20 м/с. Але, у Кіровську, де шахти зачинені, а роботи немає, люди не побоялися витратити час і гроші на суди та юристів.

Єгор Свистухін, секретар Кіровської міської ради: "Треба було справку про погоду узяти на той момент, чому погоріли. Люди тут проявили ініціативу".

Заступник директора техдепартаменту з розподільних мереж Луганського енергетичного об'єднання Вадим Антонюк: "Створений реєстр електроенергетичних компаній, в який потрапило і наше підприємство. Згідно з цим реєстром у примусовому порядку з енергокомпаній надаються будь-які компенсаційні виплати.

Коло замкнулося. Ця система захищена ззовні і зсередини. Але вже те, що постраждалі перемогли у суді потужну енергетичну компанію, це – сенсація – кажуть юристи.

Правозахисник Олег Мицик заявляє, що "обов’язок доводити розмір спричинених збитків буде лежати на споживачах і потерпілих. І кожен з них, якщо він не має документів на цю апаратуру, не складно довести, що ці речі взагалі не мали ціни".

Правники радять – ретельно збирайте чеки і документи на кожний придбаний комп’ютер, телевізор чи холодильник.

І якщо у вашому будинку трапився перепад напруги, викликайте ЖЕК і комісію обленерго. До суду звертатися юристи все ж радять. Тим більше, вже є приклад мешканців Кіровська, яким вдалося – нехай поки що лише на юридочному рівні - але все ж зламати систему.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

Негода залишила без світла 7 західних областей України

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

Негода залишила без електрики понад 800 населених пунктів

Польща відмовилася купувати українську електрику

ВідеоУкраїнські електромережі не витримують сучасних приладів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: