Українські ГЕС виявилися дещо кращими, ніж Саяно-Шушенська

Фахівці кажуть, навчені Чорнобилем, тому й намагаються автоматизувати все, що тільки можна, на відміну від російських колег.

Після трагедії на Саяно-Шушенській ГЕС, вітчизняні станції теж почали прискіпливо обстежувати.

"Медичний огляд" ГЕС містить десятки пунктів. Головний - уз-діагностика підводної частини гребель. Їх сканують ехолотами, шукаючи тріщини. Показники життєдіяльності обладнання - учені та рятувальники МНС аналізують що п'ять років.

Гідроспоруди знаходяться в задовільному стані

Це дані на основі попередньої перевірки. Наступний огляд мав відбутись у 2012-му році.

Враховуючі ті події які відбулися у сусідній державі на об’єктах гідроспоруди позапланові перевірки не можливо, а просто необхідно провести

Дніпровський каскад - це шість сходинок. Іще довоєнна -
ДніпроГЕС-1. Гребля і машинний зал були зруйновані. Відновлення закінчилося в 1950-му році. Каховська станція запрацювала у 56-му, через три роки з’явилася Кременчуцька. Майже паралельно будували і запускали Дніпродзержинську і Київські станції. У сімдесятих з’являється Канівська ГЕС і друга черга в Запоріжжі.

Мостовий перехід на тому ж ДніпроГЕСі передано місту в аварійному стані.

Думати почали, коли металеві конструкції перетворилися на порохняву. Транспорт тепер пригальмував до 30-ти кілометрів за годину, вантажівкам понад 5-ть тонн на естакаду сюди не можна, бо руйнується бетон.

Запоріжжя найближчим часом мають викреслити з мапи українських автодоріг - транзитний рух через місто буде заборонений.

Майже 8 мільйонів гривень на ремонт мостового переходу знайшлися на наступний день після Саяно-Шушенського вибуху.

Цій 75 років, зрозуміло, вона не молодшає і краще не стає. До того ж, згадали, що ДніпроГЕС побудована на розломі земної кори. Найменший тектонічний рух може обернутися катастрофою.

Каже директор ГЕС каже, що це чергове "нагнітання пристрастей" і нагадує, що гребля витримала чотирибальні поштовхи - відлуння Румунського землетрусу.

На дзвінки про підозрілість Київських станцій чи не щомісяця відповідають у інспекції техногенної безпеки. Після російської НП надзвичайної події припускають, що дзвінків побільшає. Однак українське гідрологічне господарство на цей час має дуже мало спільного з російським.

Про аварійність і небезпеку українських гідроспоруд фахівці заговорили на початку 90-х. На той момент більшість гідроелектростанцій Дніпровського каскаду відпрацювали по 30-40 років. Це максимальний термін без ремонту , якій можуть витримати ці надзвичайно складні споруди .

За постійного дефіциту коштів "Укргідроенерго", якому належить увесь каскад ГЕС, почав шукати гроші за кордоном. Кредит надав Всесвітній банк реконструкції та розвитку, під гарантії Уряду. Перша черга реконструкції гідроелектростанцій почалась у 96-му році й обійшлась у 40-к мільйонів доларів. Україна пішла шляхом максимальної автоматизації роботи гідроелектростанцій. Наприклад, цей пульт не тільки контролює, а й моментально аналізує ситуацію на станції.

Росіяни працювали за іншою схемою. Сучасне закордонне обладнання ігнорували. Автоматику взялися виробляти в себе у країні. Процес і зараз рухається кволо. Навіть надпотужна Саяно-Шушенська не мала повного програмного забезпечення. Для прикладу, російські гідроелектростанції автоматизовані відсотків на 15-ть, українські - на 40.

Роботу 100-відсоткової автоматизії планують завершити в найближчі 2-3 роки

Це для того, щоб вилучити людський чинник на об’єктах підвищеної небезпеки.

Друга черга реконструкції українських ГЕС розпочалась у 2006-му. Кредитні ресурси ті ж. На цей раз Всесвітній банк позичив 100 мільйонів доларів, іще 250 - на локальні потреби "Укргідроенерго" отримало від Уряду. Такими темпами в Україні не оновлюється жодна промислова галузь. Повністю реконструкція закінчиться за 8 років, кажуть в "Укргідроенерго".

Від радянського спадку залишаться тільки назви великих будівництв комунізму.

Детальніше – у відео ТСН.

Читайте також:

Путін прирівняв зниклих безвісти на ГЕС в Хакасії до загиблих

Кількість жертв на Саяно-Шушенській ГЕС досягла 26 людей

Госпіталізований відповідальний за ліквідацію аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС прогнозували ще 11 років тому

ВідеоРадянський спадок в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: