Українські греко-католики обрали нового главу Церкви

Інтронізація нового глави УГКЦ відбудеться 27 березня, о 10.00, у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві.

Виборчий Синод Української греко-католицької церкви на четвертий день роботи обрав нового предстоятеля УГКЦ замість Любомира Гузара, який пішов з посади за станом здоров'я. Однак до офіційного підтвердження кандидатури Ватиканом, особа нового глави УГКЦ наразі не розголошується. Зараз в УГКЦ чекають відповіді з Апостольської столиці.

Як вже повідомлялося, потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. За цієї процедурою голосування відбувалися упродовж трьох днів чотири рази на день. Вибір зроблено на четвертий день голосування.

За правилами, обраний єпископ повинен надіслати власноручного листа до Папи Римського для затвердження виборів. Після отримання затвердження він складе визнання віри й обітницю ревно виконувати свій уряд перед Синодом єпископів, а після проголошення його обрання буде проведено інтронізацію нового глави УГКЦ згідно з приписами літургічних книг, після чого він отримає повні права на свій уряд.

Участь у роботі Виборчого Синоду взяли 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

Інтронізація нового глави УГКЦ відбудеться 27 березня, о 10.00, у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві. На церемонію запрошено близько тисячі гостей. Це представники всіх єпархій та екзархатів УГКЦ, державної та місцевої влади, місцевих та міжнародних громадських організацій та різних конфесій і релігійних організацій.

Читайте також:

Гузар запропонував об'єднати всі церкви: Московський патріархат збентежений

Папа Римський прийняв зречення Любомира Гузара

Гузар майже осліп: керувати церквою буде його помічник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: