Українські хакери викрали із західних банків понад 40 млн доларів

СБУ розкрила в Україні осередок міжнародного угруповання інтернет-злочинців. Хакери обчистили західні банки на дестяки мільйонів доларів.

 СБУ спільно із зарубіжними колегами припинила діяльність українського осередку міжнародного угруповання інтернет-злочинців. З допомогою комп'ютерного вірусу хакери викрали мільйони доларів із західних банків.

Як повідомив заступник керівника управління СБУ з інформаційної безпеки Олександр Загребельний, до діяльності цього угруповання причетні близько 20 жителів із різних регіонів України. П'ятьох із них затримали.

Від діяльності угруповання постраждали банки в США та Західній Європі. За попередніми даними, заподіяні збитки перевищують 40 мільйонів доларів.

Злочинна схема виглядала так: зловмисники заражали вірусними програмами комп'ютери, з яких здійснювалося управління розрахунковими рахунками, і викрадали персональні коди доступу.

Використовуючи отриману інформацію, вони незаконно перераховували викрадені гроші на рахунки українських банківських установ або переводили їх у готівку на території України з використанням міжнародних електронних платіжних систем.

Отримані кошти спрямовувались на розвиток протиправної діяльності організованого злочинного угруповання, а також на придбання рухомого і нерухомого майна.

"Під час проведення спецоперації у фігурантів вилучено потужне комп'ютерне обладнання загальною вартістю близько 100 тисяч доларів, гроші, цінні речі та коштовності", – повідомив Загребельний.

Він наголосив, що вилучене обладнання направили на експертизу, після завершення якої буде ухвалене рішення про порушення кримінальної справи.

Також Загребельний повідомив, що угруповання працювало близько року. Відповідаючи на запитання про те, в якій країні перебували організатори, він наголосив, що в кожному з осередків, які діяли в США, Україні, Великобританії та Нідерландах, були свої організатори та свої виконавці.

За словами представника СБУ, "немає інформації про те, що зловмисники заподіяли збитки українським банківським установам".

Не зрозуміло, чи мають затримані українці відношення до угрупування хакерів зі Східної Європи, розкритого днями в США. Нагадаємо, там серед обвинувачених громадяни Росії, Молдови, України, Білорусі, Казахстану. Всього у цій справі було заарештовано 20 осіб, 17 оголошені в розшук.

Судячи з того, що спосіб зловмисники використовували майже той самий, вони цілком можуть бути членами одного міжнародного угрупування.

Читайте також:

Затриману в США росіянку назвали "найсексуальнішим хакером"

У Великобританії українця заарештували за хакерство з крадіжкою на мільйони

У Вінниці на 3 роки посадили студента, який замінив фото мера портретом Гітлера

Перехоплення розмов у мережах GSM доступне навіть новачкам

ВідеоУкраїнські хакери викрали із західних банків понад 40 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: