Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські хористи розповіли, як записували саундрек до сенсаційного серіалу "Чорнобиль"

Кажуть, що гонорар був скромний, який розділили на всіх учасників.

Саундтрек для американо-британської стрічки "Чорнобиль", який нині б'є всі рекорди популярності, виконав львівський хор "Гомін". Автори фільму шукали саме автентичне виконання композиції з назвою «Вічна пам'ять». І українські хористи одразу погодилися, хоча тоді навіть не здогадувалися, що серіал набуде такої популярності, йдеться в ТСН.16.45.

Наразі композицію наживо чоловіки заспівати не можуть - це заборонено авторськими правами. Виконують іншу пісню, щоб ми могли почути їхнє звучання. Репетиція у невеличкій кімнаті, а от саундтрек до «Чорнобиля» записували у храмі. «Акустика дає велич, атмосферу, тим більше записувалося у старому храмі», - розповідає хорист Юрій Гоянюк.

Записати саундтрек до серіалу "Чорнобиль" хористам запропонували два місяці тому, а на роздуми дали лише кілька хвилин, бо запис був того ж дня. «Це була годинна репетиція читки з листа. І за 4 години ми писали цей твір», - згадує диригент хору Руслан Ляшенко.

Вони тоді і не здогадувалися, що «Чорнобиль» поб’є всі рекорди популярності серед серіалів, але погодилися миттєво, бо хотіли нового досвіду. «Тоді ще не зналося, що це буде за фільм, але коли він вийшов і отримав найвищий рейтинг серед кінолюбителів і усіх серіалів, ще якось більше вплинуло», - додає хорист Степан Дольний.

У «Гомоні» 24 хористи, які професійно співають від 2003 року. Їхній колектив відомий переважно у Львові. Тому для співаків досі загадка, чому і як обрали саме їх. «Напевне десь у Мережі наше виконання чув і йому сподобалося звучання. Бо ті люди, які приїхали на репетицію, були здивовані харизмою хору, звучання тенорів, баритонів, басів», - переконує диригент хору.

Про гонорар – віджартовуються. Мовляв, навіть на нові костюми не вистачило. «Це якби кишенькові, на каву з морозивом», - сміється диригент.

Що до них прийшла слава, теж говорити зарано, кажуть у «Гомоні», адже про їхню участь у серіалі, який став світовою сенсацією, знають ще дуже мало людей. Але усі хористи горді, що в успіху цього проекту є частинка і їхньої праці.

Від 18 червня серіал буде виходити в ефірі телеканалу "1+1".

Залиште свій коментар

Вибір редакції