Українські і чеченські мусульмани об'єдналися для боротьби з екстремізмом

Дата публікації
Перегляди
1156
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські і чеченські мусульмани об'єдналися для боротьби з екстремізмом

Українські і чеченські мусульмани підписали угоду про співпрацю / Фото: КоммерсантЪ-Украина

Мусульмани Чечні і України спільно боротимутьмся з екстремізмом, ідеологією ваххабізму та "панісламськими рухами".

Муфтій Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім та муфтій Духовного управління мусульман Чеченської Республіки Султан-Хаджі Мірзаєв підписали угоду про співпрацю.

Угода, досягнута між Ахмедом Тамімом та Султаном-Хаджі Мірзаєвим була підписана в київській соборній мечеті "Ар-Рахма". Сторони домовилися про спільну роботу в сфері ісламського релігійного освіти, обміні делегаціями молоді для навчання в ісламських навчальних закладах України і Чечні і про поїздки священнослужителів для обміну досвідом, пише "КоммерсантЪ-Украина".

"Ми хочемо вчитися один у одного, щоб зберегти традиційні цінності ісламу і моральні звичаї наших предків", - пояснив шейх Ахмед Тамім.

Особлива увага в угоді приділяється протидії релігійному екстремізму, ідеології ваххабізму і боротьбі з "панісламськими рухами".

"Часто до нас приїжджають невідомі місіонери з Чечні і ведуть проповіді. Буває, що з України хтось їде в Чечню. Тепер ми будемо узгоджувати всі візити, щоб знати, хто їде офіційно, а хто переслідує якісь свої цілі", - зазначив він.

За словами Султана-Хаджі Мірзаєва, необхідно "рішуче протидіяти радикалізму і екстремізму", який проповідується сумнівними ісламськими організаціями.

"Зараз іслам фактично розколотий. Безліч муфтіїв поливають один одного брудом, намагаючись проповідувати те, в чому самі не розбираються. Молодь бачить це і радикалізується. Так і починається екстремізм. Подібне ми вже проходили в Чечні. Треба цьому всьому поставити заслін, пояснювати молоді класичні основи ісламу", - зазначив муфтій Чечні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1156
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація