Українські і російські моряки з Faina прилетять до Києва

Разом з 17 українськими моряками зі судна Faina летять двоє росіян. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На борту літака, на якому прибудуть члени екіпажу судна Faina, окрім українських моряків знаходяться також два громадяни Росії, повідомив радник-посланник посла РФ в Україні Всеволод Лоскутов. За його словами, це моряк і виконуючий обов'язки капітана судна. Він також повідомив, що не володіє інформацією з приводу стану здоров'я моряків.

"Якщо треба надати необхідну допомогу, то ми, звичайно, її надамо. За нашими даними, сьогодні увечері російські моряки повинні вилетіти до Санкт-Петербурга о 18:30", - сказав він.

Він також повідомив, що йому невідомо, чи знаходиться на борту тіло загиблого капітана судна - Володимира Колобкова, громадянина РФ.

Раніше джерело у дипломатичних кругах повідомило агентству "Інтерфакс-Україну", що у Києві обурені звинуваченнями російської сторони в небажанні транспортувати тіло капітана судна Faina.

"Вже вкотре російська сторона намагається спотворити інформацію про конкретний випадок, йдеться про повернення членів екіпажу і можливості транспортування тіла капітана судна Колобкова", - зазначило джерело.

За словами співбесідника агентства, російська сторона робить спробу покласти всю відповідальність на Україну, при цьому не докладаючи ніяких зусиль для вирішення цього питання.

"Як виявилось, дійсно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звернувся до міністра закордонних справ України Володимира Огризка і глава українського зовнішньополітичного відомства запевнив в абсолютній можливості і готовності транспортування українським спецрейсом тіло покійного капітана до України. Проте при цьому підкреслювалася необхідність виконання в Кенії процедурних досліджень паталогоанатомій, а також опечатання цинкової труни, оскільки цього вимагають міжнародні норми", - сказало джерело.

Проте, за його словами, російська сторона не змогла оперативно виконати ці вимоги кенійської сторони.

"І, щоб виправдати себе в нездатності оперативно вирішити це питання, всю відповідальність поклала на Україну", - сказало джерело.

Читайте також:

Тіло капітана Faina можуть привезти до Києва

Faina прибула до кенійського порту

Моряки з Faina полетять до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: