Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські кардіохірурги стали другими в Європі, хто оперує гіпертрофічну кардіоміопатію

Ця хвороба є найчастішою причиною раптової смерті у всьому світі.

Діагноз, від якого діти гинуть на фізкультурі , спортсмени - на тренуванні, дорослі - посеред вулиці. Усі вони вважали, що проблем з серцем у них немає. Медичною мовою він називається гіпертрофічна кардіоміопатія і це причина номер один раптової смерті у світі. Цю ваду навчилися оперувати українські кардіохірурги, після консультації в італійських колег.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час операції десь близько години серце не працює взагалі, його функцію виконує апарат штучного кровообігу. Кардіохірурги у буквальному розумінні перекроюють серце.

Такі операції в Україні роблять під наглядом лише одного кардіохірурга, Костянтина Руденка. Він разом з командою вчився в Італії у професора Ферацці. Тепер Україна - друга країна в Європі, де таким чином допомагають пацієнтам з кардіоміопатією.

Приблизно 70 тисяч українців мають цю ваду, а ось прооперованих лише 150. Найменшій пацієнтці Костянтина Руденка було 3 роки, а найстаршому -  90.

Після операції, одного з пацієнтів минув тиждень. Анатолій говорить, що раніше не міг пройти і сто метрів, а тепер цікавиться у лікарів, коли можна підкорювати гірські вершини.

Раніше кожен день він ходив по лезу ножа. Серце відпрацьовувало свій останній ресурс. Після надскладної операції, що тривала понад 6 годин з зупинкою серця на годину, такі пацієнти повертаються до активного життя і можуть спокійно займатися спортом.

ВідеоУкраїнські кардіохірурги навчилися оперувати гіпертрофічну кардіоміопатію

Діагноз, від якого діти гинуть на фізкультурі , спортсмени - на тренуванні, дорослі посеред вулиці, причому усі вважали, що проблем з серцем у них не має. Медичною мовою він називається гіпертрофічна кардіоміопатія і це причина номер один раптової смерті у світі. Цю ваду навчилися оперувати українські кардіохірурги. Їх консультували італійські колеги. 

Українські кардіохірурги навчилися оперувати гіпертрофічну кардіоміопатію

Залиште свій коментар

Вибір редакції