Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські кінопродюсери зустрілися зі своїми іноземними колегами у Каннах – Янковський

Співпрацювати з українськими кінематографістами хочуть професіонали з Італії, Франції, Німеччини, Швеції, Литви, Норвегії, Польщі та інших країн. Бізнес-ланч, організований Держкіно України за підтримки мецената Ігоря Янковського, зацікавив навіть кінопродюсерів з Індія та Австралія.

12 травня, на наступний день після відкриття 69-го Каннського кінофестивалю, Держкіно України на чолі з Пилипом Іллєнко та Громадська організація "Ініціатива заради майбутнього", заснована відомим українським меценатом Ігорем Янковським, успішно провели перший в історії Канн бізнес-ланч для українських і іноземних кінопродюсерів MEET UKRAINIAN PRODUCERS! Ця зустріч у невимушеній обстановці заклала основи для створення міжнародної платформи ділового спілкування професіоналів в галузі кіно, що сприяє налагодженню тісних міжнародних зв'язків для українських продюсерів.

Підсумки заходу перевершили всі можливі очікування організаторів: бізнес-ланч в Каннах відвідало понад 70 гостей, у тому числі й відомі європейські продюсери, режисери, відбірники міжнародних кінофестивалів. "Бажаю всім гостям відкрити для себе нову Україну і знайти надійних партнерів для реалізації найсміливіших проектів в галузі кінематографу", - привітав гостей меценат Ігор Янковський.

Итальянский продюсер Фабио Канепа
Італійський продюсер Фабіо Канепа

Про сучасний стан українського кінематографа розповів Пилип Іллєнко: "Українське кіно зараз знаходиться на підйомі. Тільки за підтримки держави зараз реалізується близько 50 проектів. Для нас, як для державного органу дуже важливо створити платформу, на якій українські продюсери могли б знаходити партнерів за кордоном, щоб в копродукції створювати нові фільми".

Свої нові проекти іноземним продюсером представили і молоді українські режисери: переможець Національного конкурсу Нікон Романченко (фільм "Кома") та  учасник Берлінського кінофестивалю Наріман Алієв (фільм "На кордоні").

Директор Одесского международного кинофестиваля Юлия Синкевич, Игорь Янковский и Светлана Сухина
Директор Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінкевич, Ігор Янковський та Світлана Сухіна

"Ці хлопці роблять перші кроки в кінематографі і для нас дуже важливо підтримати їх на цьому етапі. Саме для цього ми вже четвертий рік поспіль фінансуємо проведення в Україні Національного конкурсу короткого метра, успішно провели Всеукраїнський конкурс позитивного кіно "Україна. Шлях до миру! ". Фіналістів та переможців ми традиційно привозимо на такі великі кінофестивалі як Берлінський і Каннський, щоб вони могли знайти собі зарубіжних партнерів і продовжували знімати кіно", - підкреслив Ігор Янковський.

Никон Романченко представляет иностранным продюсерам свой фильм
Нікон Романченко представляє іноземним продюсерам свій фільм

Важливим заходом у переліку активностей української делегації, яку підтримав Ігор Янковський - профінансована ним поїздка до Канн 10 молодих українських кінематографістів. Вони зможуть особисто представити свої фільм перед іноземними продюсерами в секції Short Film Corner 18 та 19 травня. Також, молоді режисери отримали можливість відвідати майстер-класи видатних кінематографістів, зав'язати корисні знайомства в світі великого кіно.

Гости и участники бизнес-ланча
Гості та учасники бізнес-ланчу

Залиште свій коментар

Вибір редакції