Українські лікарі лишаються в Лівії: таких зарплат і обладнання вдома немає

Медики з України хоч і побоюються змін за нової влади, але полишати Лівію не збираються.

Колишній диктатор і лідер Лівії Муаммар Каддафі дав українським медикам у чужій країні те, що першокласні спеціалісти не могли отримати вдома - хорошу зарплату і хороші умови праці.

На ганку нейрохірургічного шпиталя у місті Збея у 50 кілометрах від Тріполі серед сотні смаглявих людей у білих халатах виділяється група українських лікарів і медсестер. Вони приїхали у Лівію за часів Каддафі.

Терапевт Оксана шпарко у Лівії вже вісім років. В Сумах у неї син, який навчається в медінституті, і мама – Оксана щомісяця пересилає рідним гроші.

"Звичайно ми сумуємо, звичайно ми хочемо додому. Але ми повинні тут працювати, щоб підтримувати наші сім'ї вдома", - каже вона.

Зарплата українського медика у Лівії від 700 доларів у медсестри, до 1000 доларів у лікаря. Порівняно з Україною це великі гроші. На додачу - умови роботи пристойні.

"Це томограф, дуже гарна якість. У нас неврологи були в Києві, кажуть - дуже погана якість комп'ютерів, а у нас - ми бачимо всі навіть до дрібниць", - розповідає Оксана.

Лікар-анестезіолог Вадим із задоволенням показує відділення, операційну - там сучасні і дорогі апарати. Він навіть невпевнений, що десь в Україні є така техніка.

За дванадцять років, які Вадим працює у Лівії, він втиг добре вивчити лівійців. За його словами, вони ніколи не вирізнялися  агресією. Тому останні події його приголомшили.

Українська медсестра Неля знає багатьох повстанців, але політику з ними не обговорює:

"Я не буду коммендіровать з приводу того що відбувалося тут, погано відбувалося, добре, я бажаю їм єдино щоб у них вийшло те що вони собі бажають. От і все". 

Невелика кімнатка з балконом, комп'ютер, і спільний хол – де  можна повечеряти з колегами. От і все, що має Неля на чужині.    

"Живеться - ну як сказати. Ну не вдома, не з родиною, але тим не менше ми відчуваємо теж себе як рідні тут", - каже вона.

Українці під час війни по кілька днів не виходили з операційних. На цьому в інтерв'ю особливо наголошує новий очільник госпіталю.

"Українські доктори – вони дуже сильно допомогли нам. Вони дійсно дуже високі професіонали, вони весь цей час залишалися з нами і працювали дуже самовіддано", - каже менеджер госпіталя у Збейї.  

Поки що лівійці продовжують святкувати. Апофеозом став день проголошення нової Лівії. Та вже зрозуміло - попри весь оптимізм, майбутнє арабської країни залишається туманним. Як і доля українців у ній.

Нагадаємо, зараз у Лівії залишилося близько 1500 українських медиків. Залишати країну вони не збираються, хоча розповідають, які жахіття там пережили.

Читайте також:

Лівія погодилася відпустити полонених українців

Українська медсестра Каддафі розповіла про чуйність "тата"

Українці: "Краще працювати в Лівії під кулями, ніж удома за копійки"

ВідеоПодробиці смерті Муаммара Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: