Українські локатори занадто дорогі?

Росія може відмовитися від використання радіолокаційних станцій України через їхню високу вартість.

РЛС
Росія буде використовувати лише власні радіолокаційні станції? (Фото: i.guns.ru)

За повідомленнями деяких російських ЗМІ, Росія вирішила відмовитися від використання радіолокаційних станцій в Україні, утримання яких щорічно вимагає з бюджету 1,3 мільйона доларів.

Як пише російська газета "Ведомости",  російський уряд вніс у Державну думу законопроект про денонсацію міжурядового договору з Україною про засоби СПРН і контролю космічного простору. 

У пояснювальній записці говориться, що ресурс станцій був вичерпаний у 2005 році, до того ж станції в Севастополі заважають працювати перешкоди від побутових і радіоустроїв, а в Мукачево часто відключають електроенергію.
 
Як вважають в уряді РФ, для того, щоби безпека Росії не постраждала, військові будуть спиратися на РЛС в Іркутську, Мурманську, Печорі та споруджувані нові станції типу "Воронеж-ДМ" у Лехтусі та Армавірі.

За словами представника Космічних військ Росії, внесення в Думу даного законопроекту свідчить про упевненість військових в тому, що відмова від інформації з цих станцій не зашкодить обороноздатності країни. 

Джерело "Ведомостей" в Міноборони нагадує, що українська сторона не раз порушувала питання про підвищення російських виплат, а в 2005 році пропонувала використовувати ці об'єкти американцям.

У той же час, експерт київського Центру аналізу армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак вважає, що відмова Росії від українських станцій призведе до їх закриття. 

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Президент не виключає перегляду вартості перебування Чорноморського флоту РФ в Україні.

Експерт вашингтонського Інституту світової безпеки Іван Сафранчук каже, що в технічному плані проблем для обороноздатності Росії відмова від угоди не принесе, але українська влада можуть використовувати цей факт для тиску на Росію при перегляді угод про базування Чорноморського флоту в Криму.

На думку українського політолога Віктора Небоженка, найближчим часом статус Чорноморського флоту навряд чи буде переглянутий, але в майбутньому Україна може підняти це питання. 

Нещодавно президент України Віктор Ющенко заявив, що він не виключає перегляду вартості перебування Чорноморського флоту РФ на території України. В той же час, конкретних цифр названо не було.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: