Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські льотчики-винищувачі стали найкращими на світових авіашоу "Riat-2019"

Серед пілотів з 25 країн українці були найкращими

Найвищий пілотаж від льотчиків-винищувачів. Перемогу привезли українські військові пілоти додому з Великої Британії. Там, на військовій базі королівських ВПС, відбулось одне з найбільших світових авіашоу "Riat-2019", йдеться в ТСН.16.45.

2 роки посилених тренувань у рідному небі над Миргородом. 15 хвилин "танцю" на винищувачі над Британією і дебютний виступ військового льотчика Юрія Булавки  і судді британського авіашоу, і глядачі визнають найкращим у світі.  «Бачите, тут пишеться: найкращий і красивий пілотаж на бойовому літаку. 1976 року - перший, хто отримав її. І в 1996 році - полковник Коваль, Юкрейніан Єйрфорс - отримав цю нагороду. У наступному році, коли ми будемо віддавати її вже іншим, з'явиться і моє прізвище», - розповідає заступник командира бригади Юрій Булавка.

Важкий, проте дуже маневрений винищувач СУ-27 може виконувати такі фігури у повітрі, кажуть пілоти, які іншим літакам недоступні. Організатори одного з найбільших світових авіашоу "Ріат-2019" свідомо залишають приголомшливий виступ українців, наче десерт - насамкінець. «Цей літак дуже ефектно виглядає, він красивий, великий. Його маневрена характеристика дозволяє людям дивитися його просто перед собою. Всі люди чекають! А ви ж розумієте, що організатори притримують цим людей, щоб до кінця авіашоу вони були на місці», - хизується пілот-інструктор Олександр Оксанченко.

ВідеоУкраїнські військові пілоти привезли перемогу з авіашоу у Великій Британії

Там, на військовій базі королівських ВПС, відбулось одне з найбільших світових авіашоу "Riat-2019". Як усе було - льотчики розповіли ТСН, щойно приземлилися в Івано-Франківську.  

Українські військові пілоти привезли перемогу з авіашоу у Великій Британії

Тож,  хоча до Британії злетілися пілоти з 25 країн світу, конкурентів на цьому авіашоу у них не було, не соромлячись кажуть наші.

Після трагедії у Скнилові 17 років тому, коли під час авіашоу винищувач впав у натовп глядачів і 77 людей загинуло - вищого пілотування на публіку тривалий час в Україні не показували. Якийсь час через недофінансування українська винищувальна авіація була на межі знищення, не було навіть палива і пілоти взагалі зрідка піднімалися у небо. Але все змінилося після російської агресії. Олександр Оксанченко став першим українським льотичиком, який оволодів усією програмою фігур вищого пілотажу. Ще торік виступав сам, а тепер вчить учнів. Цьогорічний переможець британського "Ріату" серед них. «Вищий пілотаж - це програма особлива. Дуже хочуть, вони бачать пілотаж і зараз курсанти в нас проходять програму, п’ятий курс, в Миргороді теж дивляться, хочуть, будем розмовляти», - каже інструктор.

Щойно пілоти повернулися додому з Британії, як вже готуються за кілька днів полетіти до Литви за новими нагородами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції