Українські медики навчилися вирощувати серцевий клапан із тканин пацієнта

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер цей досвід переймають у Швейцарії та Німеччині.

У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, де оперують і дорослих, розробили унікальну методику операцій на серці. Українські медики навчилися вирощувати серцевий клапан із власних тканин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дмитру 27 років, і мрія його життя опинилася під загрозою після чергового медогляду. "У мене дві стінки клапану, можна сказати, прим’яті. Клапан не закривається повністю", - пояснив Дмитро Цельман. Проблеми із серцем у чоловіка, ймовірно, з’явилися після грипу. "Я тоді нічого не помічав, а зараз уже, за певний час, розумію, що були зміни", - розповів він. Дмитрові  було необхідно замінити клапан, але штучний він не погодився через мрію – про море довелося б забути. "Я б не зміг бути моряком, тому що всі ці операції призводять до інвалідності третього ступеня", - пояснив він.

ВідеоУкраїнські лікарі навчилися вирощувати серцевий клапан із тканин пацієнтів

Рятувати людські життя – досвід українських кардіологів переймають на Заході. У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, де оперують і дорослих, розробили унікальну методику операцій на серці. Наші лікарі навчилися вирощувати серцевий клапан із власних тканин – це краще для людського організму і дешевше для гаманця. Український досвід уже переймають у Швейцарії і Німеччині. 

Українські лікарі навчилися вирощувати серцевий клапан із тканин пацієнтів

Серце чоловіка "відремонтували" з його власних тканин – стулки клапана зробили з тканини мішечка його ж серця. "Як би ми красиво не робили інженерію , але клапан або штучний, або інородний, має своє життя. Зараз у нас відкриваються двері до абсолютно нового революційного підходу, щоб вирощувати стулки такі, як природа нам наділила. Ми підписали договір на клінічні випробування по вирощуванню не тільки тканин, але і органів", - пояснив директор Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Ілля Ємець.

Революція українських кардіологів зацікавила колег із Німеччини, наших медиків почали запрошувати в університетську клініку Любека прооперувати німецьких пацієнтів. Ті були не проти. "Ми сказали їм, що цей метод ми використовували не надто часто і що нам допомагатиме лікар, який дуже добре в цьому розбирається, і пацієнти радо погоджувалися. Треба сказати, що всі операції пройшли дуже добре", - констатували в ФРН. Тепер український кардіолог терпляче демонструє метод у лабораторії і використовує при цьому власні, розроблені в Центрі інструменти, що значно здешевлює операцію.

Як працюють українські прилади, німці вивчали кілька днів у лабораторних умовах. Роботу серця стимулював прилад, який фіксував усі потрібні параметри. Результатами німці задоволені, і вже планують поїздку до Києва, щоб українські розробки подовжували життя і німецьким пацієнтам. "Власні тканини завжди приживаються. Вони не потребують медикаментів", - пояснив Сергій Варбанець.

Тим часом Дмитро думками вже в морі. "До Нового року я ще на реабілітації, а після я офіційно здорова людина", - радіє він.

Кореспондент ТСН Наталя Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції