Українські медики отримують 90% доходу з хабарів

Дослідження Єврокомісії показало, що в Україні близько 90% доходу медперсоналу - гроші від пацієнтів "у конвертах".

Близько 90% доходів медичного персоналу в Україні залежать від платежів, які він отримує від пацієнтів як неофіційну винагороду.

Такі попередні результати дослідження проблеми неформальних платежів в п'яти країнах-членах ЄС, а також в Україні (ASSPRO CEE 2007), яке фінансується Єврокомісією.

"Доходи медичного персоналу на 90% залежать від неформальних платежів. Іншими словами, лікар, котрий отримує 500 гривень офіційної зарплати, "з конверта" виймає 5000 гривень", - повідомила керівник Школи охорони здоров'я НаУКМА Ірена Грига.

"Але це - попередні дані. Дослідження розраховане на п'ять років і воно триває", - додала вона.

За її словами, попередні результати дослідження, зокрема, свідчать про те, що витрати домогосподарств на послуги охорони здоров’я (як частка від загальних витрат на охорону здоров’я) сягають 40%.

"Це - платежі з кишені наших громадян. Причому, за попередніми оцінками, платежі "з кишені" в установах державної або комунальної форм власності здійснюються в півтора разу частіше, порівняно з такими в приватних клініках", - пояснила Ірена Грига.

У свою чергу, характеризуючи нинішній стан української системи охорони здоров'я, науковий керівник дослідження Вім Грот відзначив: "Якщо зважати на аналіз фінансових потоків у системі української охорони здоров’я, то головний висновок полягає в тому, що систему охорони здоров’я в Україні вже приватизовано".

Читайте також:

У справі Зварича перед судом постануть до двох десятків його колег

Чиновника КМДА затримали під час отримання хабара

Лікар Джексона у всьому зізнався

Луганські лікарі ставили експерименти над людьми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: