Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські медики провели унікальну операцію дівчинці, організм якої стрімко зістарівся до 60-річного віку

Єдина на всю Україну хвора передчасно старіє через прогерію.

7-річна дівчинка Іринка Химич має рідкісну хворобу – вона стрімко старіє через генетичний збій. Таких випадків за всю історію людства нарахували зо дві сотні, а в Україні він єдиний, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Іринка йде до стоматолога Наталії, котра виконує роль "Зубної Феї" та обіцяє подарунки за лікування зубів. У дівчинки до букета болячок додалися температура, втрата апетиту, а ще зубний біль. Його дитина відчуває вдесятеро сильніше, ніж звичайні пацієнти. Мама із татом не знаходять собі місця. Здавалось би, звичайний прийом у стоматолога, але для Іринки будь-яке зайве хвилювання може стати причиною загострення хвороби.

ВідеоУнікальну стоматологічну операцію провели єдиній на всю Україну дівчинці з прогерією

Єдина на всю Україну. Іринка Химич має рідкісну хворобу - дівчинці лише сім, проте її організму вже майже 60. Вона стрімко старіє через генетичний збій. Таких випадків за всю історію людства нарахували зо 200. Ліків від недуги немає. 

Унікальну стоматологічну операцію провели єдиній на всю Україну дівчинці з прогерією

Ризики такі великі, що єдина клініка на країну взялася за її зуби. Дитину вводять у наркоз, але навіть це непросто – надто вузькі дихальні шляхи ускладнюють процес. Робота відбувається в операційній, всі лікарі надзвичайно обережні. "Будь-яке надмірне зусилля може призвести до навіть перелому щелепи. Тому ми мусимо поводитися дуже-дуже делікатно з нею", - пояснив хірург-стоматолог Ігор Прощин.

Зміни в організмі дитини батьки почали помічати, коли Іринці виповнилось три. "Коли дитина лисіє, і трохи не така навіть шкіра, то розуміли, що щось не те з дитиною", - каже тато. Але те, що її біологічний годинник зламався, навіть лікарі не одразу зрозуміли. Іринка така одна в Україні, а батьки з хворобою залишились сам на сам. "Немає лікарів, які б взялися за настільки рідкісне захворювання. Інформація з Інтернету, з американських сайтів. З наших нічого немає", - каже мама Діна Химич.

Фотогалерея ТСН Сніданок з 1+1, Квартал 95 і Дмитро Комаров допомогли зібрати гроші на лікування важкохворої дівчинки (4 фото)

Вона сама веде історію хвороби своєї дитини – все, що відбувається з організмом дівчинки, записує в щоденник. Кожного дня батьки борються за її життя, але крихітна дівчинка важить лише 11 кілограмів. Попри це, мама не хоче забирати у неї дитинство, і вони ходять гратися на дитячі майданчики. Жінка каже, що люди бувають до них надто жорстокі. "Дуже багато-хто казав: що, не можеш дитині одягнути перуку? А я кажу: чого я маю ховати дитину? Вона така, як всі, вона ще розумніша за інших", - стверджує мама.  

Іринці пролікували сім зубів, ще два вирвали. Поки дівчинка виходить з-під наркозу, лікар Наталя Пономарьова дістає подарунки – список замовлень мама переслала через месенджер. Попри те, що ліків від недуги немає, а діти з прогерією зазвичай помирають у 15-річному віці, Діна не втрачає надії. Єдине місце, де вивчають цю хворобу – американський Бостон, і туди мама з малою збираються летіти, аби все ж знайти вихід і врятувати дівчинку.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції