Українські медики відзвітували про вакцинацію дітей від поліомієліту

Це питання можна вважати закритим, а от вакцин від інших хвороб катастрофічно бракує.

Масова імунізація дітей від поліомієліту, про яку оголосили в Міністерстві охорони здоров'я України в листопаді минулого року, наближається до завершення. Чиновники звітують, що вакцинували три чверті дітей.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, у торішному місці спалаху поліомієліту, Закарпатті, навіть більше, проте з'явилися проблеми з іншими вакцинами.

З Радванки, де компактно проживають роми, після спалаху поліомієліту чотири місяці тому розпочалася повальна вакцинація дітей Закарпаття. До регіону завезли стільки вакцини, що вистачить збільшити показники щеплень до 95%, кажуть медики.

Свої наповнені вакциною холодильники демонструють спецпредставникам Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЮНІСЕФ та українським чиновникам. Вони в Ужгороді стежать, як на Закарпатті долають хворобу.

Коли чиновники йдуть, рядові лікарі починають жалітися, адже, поки цілою країною боролися з поліомієлітом, усі інші вакцини вже давно закінчилися.

За словами Світлани Ковтюк, медсестри Ужгородської дитячої амбулаторії, раніше в закладі було три холодильники, повністю наповнених препаратами для щеплення. Наразі буде одного забагато.

Чиновники МОЗ про проблему з вакцинами знають і радять почекати. Мовляв, нині все закуповується, тому скоро холодильники в лікарнях будуть наповнені різними вакцинами, які закуплять українцям іноземці.

"Процес забезпечення іншими вакцинами триває. Він на завершальній стадії. Всі необхідні вакцини скоро будуть доступні, і звичайна імунізація дітей буде продовжуватися", - повідомила Рафа Азіз, представник ЮНІСЕФ в Україні.

Масова імунізація дітей на Закарпатті таки придушила розсадник поліомієліту, кажуть фахівці. Проте дикий штам вірусу все ще циркулює планетою, тому, твердять чиновники, і потрібне щеплення.

"Дехто інколи чекає: у нас виникає спалах, коли є сотні захворілих. Ми не можемо цього допустити", - зазначив Сергій Платов, заступник директора Департаменту громадського здоров'я МОЗ України.

Тим часом двоє закарпатських дітей, у яких виявили дику форму мутованого поліомієліту, одужують. За статистикою, один носій вірусу поліомієліту може інфікувати за раз до 200 дітей. Врятувати від цього можуть лише дві рожеві краплі вакцини. В українських лікарнях вони є.

23 лютого було повідомлено, що епідемія грипу в Україні офіційно закінчилася.

ВідеоМасова імунізація дітей від поліомієліту наближається до завершення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: