Українські металурги майже здолали кризу

У липні металургійні підприємства України виробили 2,71 млн т рідкої сталі, що на 16% більше, ніж місяцем раніше.

Підприємства гірничо-металургійного комплексу України виходять з кризи. Четвертий місяць поспіль металурги нарощують обсяги виробництва сталі.

Самі металурги обережні у прогнозах, вони пояснюють зростання виробництва поповненням виснажених складських запасів споживачів. Але галузеві аналітики налаштовані оптимістично - до кінця року попит на українську сталь буде стабільним, а ціни - сприятливими.

За оперативними даними, у липні металургійні підприємства України виробили 2,71 млн т рідкої сталі, що на 16% більше, ніж місяцем раніше, повідомило вчора галузеве агентство "Метал Кур'єр". І хоча за підсумками січня-липня металурги виплавили сталі на 34% менше, ніж за аналогічний період минулого року, в Україні спостерігається тенденція щомісячного нарощування обсягів виробництва.

"Крім того, практично всім металургійним підприємствам вдалося забезпечити портфель замовлень аж до жовтня, що дає підстави говорити про поступовий вихід галузі з кризи", - відзначає експерт держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Олег Гнітецький. За даними компанії, на кінець липня потужності українських сталевиробників були завантажені на 65,5% проти трохи більше 50% на початку року.

Директор з зовнішньоекономічної діяльності та збуту продукції "Донецьксталі" Володимир Хилько пояснює зростання виробництва поповненням виснажених складських запасів металотрейдерів, а також відновленням попиту на азіатському ринку, зокрема в Китаї.

Директор дивізіону сталі та прокату "Метінвест Холдингу" Джек Маклахлан вважає, що забезпечити позитивну рентабельність металурги змогли завдяки мораторію на підвищення цін на послуги держмонополій.

Нагадаємо, у жовтні 2008 року для виходу галузі з кризи уряд встановив нульову надбавку до вартості газу і знизив тарифи на вантажні залізничні перевезення й електроенергію для підприємств ГМК. За даними Мінекономіки, з того часу за рахунок преференцій підприємства заощадили понад 1,2 млрд грн.

Втім, Хилько не виключає, що незабаром зростання ринку знову може змінитися спадом. "Є ризик того, що збільшення обсягів виробництва сталі в Україні і Росії створить профіцит пропозиції на ринку Китаю, що, у свою чергу, може його обрушити", - говорить він.

Читайте також:

Україна вийшла в лідери за темпами падіння промисловості

Золоту промисловість України визнали банкрутом

Мінекономіки: найглибшу точку кризи Україна вже минула

Восени на Україну чекає друга хвиля фінансової кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: