Українські миротворці в Косово здійснювали масштабні махінації з пальним

За даними слідства з грудня 2006 по жовтень 2007 року з використанням підроблених офіційних документів здійснили 42 постачання палива з Болгарії до Косово.

Військовослужбовці українського контингенту KFOR протягом 2006 -2009 років займалися махінаціями з постачаннями і продажем пального в Косово.

За даними слідства, проведеного головним управлінням військової служби правопорядку ЗСУ, з грудня 2006 по жовтень 2007 року з використанням підроблених офіційних документів здійснили 42 постачання палива з Болгарії до Косово. Обсяг постачання палива - 1млн 275 тис. 928 літрів, вартістю 688 тис. 241 євро. З 12 травня по 30 червня 2008 року було здійснено 82 поставки палива на суму 1 млн 986 тис. 309 євро, і 22 поставки - з січня по липень 2009 року на суму 286 тис. євро.

Українські військові також продавали сертифікати, заповненими для постачань палива, які нібито були необхідні для потреб українського контингенту. Ці сертифікати давали право на безмитне ввезення палива.

За інформацією слідства, що один такий документ міг приносити військовим до 2000 євро.

Українські миротворці оформили і надали офіційні документи KFOR приватній фірмі Lukoil Neftohim Bourgas, що використала ці папери для незаконних операцій з паливом, встановило слідство.

Члени українського контингенту KFOR здійснювали незаконну діяльність за двома схемами.

За першою - куплене в Болгарії паливо, транспортувалося через болгарсько-македонський і македонсько-косовський кордони з використанням сертифікатів митного імпорту-експорту KFOR. Варто відзначити, всі товари, які надходять в Косово для потреб KFOR, не обкладаються митом та іншими податками.

Друга, що діяла з 2006 року, схема полягала в купівлі дешевого пального на офіційній французької базі KFOR на території Косово, після чого паливо продавали приватним особам. За одну таку заправку купувалося 30 тонн пального. Прибуток з неї становив приблизно 15 тис. євро.

На сьогоднішній день в ході розслідування встановили вже близько 100 подібних операцій.

Нагадаємо, в середині листопада минулого року в рамках другого етапу 13-ї ротації національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону Укрполбат в Косово вирушила друга група українських військових - 98 осіб.

А 2 серпня поточного року Міністерство оборони розпочало 14-у ротацію українських миротворців у Косові.

Читайте також:

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Гондурас став 70-ю країною, яка визнала незалежність Косова

До кінця року Косово має намір отримати визнання понад ста країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: