Українські митці довели, що жити в селі – це стильно

Вони купили хати у 3 сусідніх покинутих хуторах на Чернігівщині і перевернули все з ніг на голову.

Українська інтелігенція пішла в народ і не повернулась. Обживають хутір. Світло софітів та спалахи фотокамер митці проміняли на запах хвої та смак коров'ячого молока. Вони купили хати у трьох сусідніх покинутих хуторах на Чернігівщині. І перевернули все з ніг на голову — щомісяця влаштовують для місцевих концерти і крутять кіно, сучасне, українське.

Замість поп-корну - смажене насіння. Українському кіно - вітчизняний натурпродукт. Місцевим вхід вільний, гості - жертвують на розбудову кінохраму.

У прокаті стрічки сучасних українських режисерів. Такого місцеві ще не бачили, їм би щось щемливе - індійське. Але тішить атмосфера. Кінозал нові поселенці обладнали у хліву, замість м'яких крісел — тюки сіна, на горищі — місця для поцілунків.

Дізайнер Аліса Васьковська переповідає слова місцевих: Ось буду на тому світі, своїм скажу, що на хуторах наших молодь поселилась і відроджують їх".

Праворуч підеш — річку знайдеш, ліворуч підеш — озеро знайдеш. Загалом це місце називають "Обирок". Місцеві розповідають, раніше тут жили розбійники, які нападали і оббирали перехожих. Але зовсім скоро ці хутори знатимуть, як українське мистецьке екопоселення.

Діана Карпенко з чоловіком почала шукати покинутий хутір після подорожі до Норвегії. Київ зустрів їх шумом машин та вихлипними газами. Купити хатку десь на закутках Чернігівщини два роки тому можна було за 100-300 доларів.

А потім довелося вчитися носити воду з колодязя, топити грубу і обробляти город. Для молодого режисера це корисний досвід.

"Жити в селі це не було таке надзавдання. Ми б довго тут і не витримали, садячи городи, бо ми цього не вміємо робити. У нас була мета жити разом із друзями і робити те, що ми добре вміємо — фестивалі, концерти", - розмірковує Діана.

До режисерів доєдналися художники. Їхня штаб-квартира — покинутий будинок культури. Без вікон, без дверей — він надихає їх на творчість. Тільки купити собі тут поблизу хатку, їм уже не по кишені. Хутором пішли чутки — приїхали багаті кияни, ціни на нерухомість поповзли вгору.

Бабуся Тамара роз'яснює місцевий маркетинг: "Хати стояли по тисяч по дві (гривень – ред.). А тепер як молоді купили і такий ажіотаж зробили, що мабуть будуть куплять тут усе. Тепер просять євро і що попало".

За задумом новоселів, на Обирку має вийти фестивальне артмістечко — відкрите для відвідувачів та творчих поселенців. Вони мають довести, що жити в селі — це стильно.

Читайте також:

На Кіровоградщині голова сільради закодувала село від пияцтва

Село у Запорізькій області хочуть назвати на честь Джексона

Як село переживає фінансову кризу? (відео)

ВідеоЖити в селі – це стильно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: