Українські моряки в Примор'ї оголосили страйк

За даними моряків, вони вже три місяці не отримували зарплату, борг судновласника перед ними сягає 70 тис.

У порту Находка частина екіпажу теплохода Sea star (прапор Коморських островів) оголосила безстроковий страйк, вимагаючи погасити перед ними борги по зарплаті і надати їм можливість виїхати на батьківщину, в Україну.

Як повідомив представник Міжнародної федерації транспортних робітників (ITF) у Владивостоці Петро Осічанський, страйк оголосили шість з 13 моряків. Всі вони - громадяни України.

"За даними моряків, вони вже три місяці не отримували зарплату, борг судновласника перед ними сягає $ 70 тис.", - зазначив Осічанський.

Він також розповів, що "без цих шести моряків судно не може вийти в море, це основна технічна команда".

"Вантаж вугілля вони прийняли, але теплохід стоїть в порту. Це судно працює на доставці вугілля і курсує між Знахідкою, Китаєм та Республікою Корея", - додав він.

Він також зазначив, що моряки відмовляються працювати і з причини поганого стану самого судна. "Екіпаж побоюється за свою безпеку, судно стареньке і може не витримати переходу в штормову погоду", - розповів Осічанскій.

За його словами, фахівці порту "Находка" провели перевірку технічного стану теплохода і виявили багато недоліків.

"В даний час ми почали переговори з судновласником, який перебуває в Одесі. Відправили йому листи з вимогою вирішити проблеми екіпажу. Крім того, разом з адвокатом найближчим часом буде підготовлений позов до суду про стягнення з компанії-господаря коштів на виплату боргів екіпажу" , - сказав Осічанський.

Голова регіональної організації Російської профспілки моряків Микола Суханов запевнив, що сьогодні інформація про страйк буде передана профспілці моряків України.

Нагадаємо, в серпні минулого року вісімнадцять українських моряків, які перебувають на борту заарештованого суховантажного судна на рейді грецького міста Пірей, оголосили голодування. На судні були присутні дві команди: одна з них повинна була змінити іншу. При цьому, "старому" екіпажу заборгували зарплату за рік.

Читайте також:

Українські моряки залишили без світла острів у Данії

За рік Чорноморський флот РФ скоротив понад 2,6 тис працівників

В Україні на кожну вакансію припадає по 8 безробітних

У Києві на одну вакансію претендують 300 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: