Українські музиканти вирушили рятувати унікальну оборонну споруду на Рівненщині

Тараканівський форт потребує негайної реставрації.

Урятувати Тараканівський форт на Рівненщині просять активісти в Інтернеті. Унікальна оборонна споруда вже півстоліття стоїть занедбана, тож аби привернути до неї уваги туди вирушив зі співом гурт "От вінта", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пам'ятка ХІХ століття популярна серед туристів, на ній влаштовують фотосесії та навіть проводили зйомки українського фільму "Поводир". Однак це місце може дуже скоро зникнути, попереджає історик Юрій Пшеничний. "Це унікальний для України зразок фортифікаційного будівництва. Подібних споруд немає більш", - твердить він.

ВідеоНа онлайн-ресурсі "SOSмайбутнє" просять врятувати Тараканівський форт на Рівненщині

Будівлю, як можуть, доглядають місцеві жителі. "Піклуються про це місце. Як бачите, тут немає великої кількості сміття, тут прибирається періодично, траву викошують місцеві мешканці", - каже дубенчанка Ольга Ворончук.

Історична пам'ятка знаходиться на балансі Міністерства оборони. Аби мати гроші хоч на якийсь ремонт, форт потрібно передати в обласне підпорядкування. Для цього необхідне рішення Кабміну. "Звичайно, такі споруди, можна сказати, артефакти, на яких базується наша історія, а той, хто не вивчає історії своєї держави, своєї землі – перетворюється в манкурта, не знає історії свого роду і що далі робити", - каже лідер гурту "От вінта" Юрко Журавель.

Фотогалерея "1+1" розпочав зйомки продовження документального фільму "Україна. Повернення своєї історії" (16 фото)

Тараканівський форт – один зі 150 об'єктів культурної спадщини, які українці позначили на мапі проекту #SOSfuture. Разом із ним на Рівненщині просять урятувати Клеванський замок – одне з чудес України, а також Корецький та Острозький замки.

Напередодні ж повідомлялося, що на Вінниччині діти з хору "Щедрик" заспівали біля будинку, де народився всесвітньо відомий композитор Микола Леонтович. Ця споруда перебуває в жалюгідному стані і також позначена на сайті проекту #SOSfuture.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар