Українські нардепи вирішили заборонити продаж електронних цигарок підліткам, але залишили прогалину - експерт

Дата публікації
Перегляди
988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські нардепи вирішили заборонити продаж електронних цигарок підліткам, але залишили прогалину - експерт

Фото: unsplash.com

Новий законопроєкт не стосується пристроїв для нагрівання тютюнових виробів.

В Україні планують запровадити відповідальність за продаж електронних цигарок підліткам. Водночас, учетверо підвищують штрафи за продаж алкоголю та тютюну покупцям, яким не виповнилося 18 років.

Експерти поки що обережні в прогнозах щодо зменшення курців серед молоді, проте, кажуть, доступність товарів із нікотином має зменшитись, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

16-річна киянка Тетяна бере участь у соціальному експерименті. Вона демонструє, як тютюнові компанії заохочують підлітків до куріння. Нав’язлива реклама в соцмережах та яскрава візуальна на зупинках змушує неповнолітніх спробувати сучасні тютюнові вироби.

Виробники пропонують потенційним покупцям тест-драйв лише за одну гривню та, хоч і уточнюють на сайті, що товар лише для повнолітніх, жодних документів не вимагають.

Соціологічні опитування та дані Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують - половина українських підлітків хоча б раз спробувала курити електронні цигарки, водночас щоп’ятий курить їх постійно, а кожен 13-тий школяр пробував курити ще один різновид електронних цигарок - тютюнові вироби для нагрівання.   

"До сьогоднішнього дня особи до 18 років можуть вільно купувати як рідини до електронних сигарет, так і самі сигарети. Неважливо, є в цих речовинах нікотин чи його немає", - каже фахівець ГО "Життя" Дмитро Купира.

Парламентарії вирішили "прикрити лавочку" і до заборони продажу тютюну та алкоголю неповнолітнім додати ще й електронні цигарки. Проте прогалину все ж залишили.

"На жаль, це не стосується пристроїв для нагрівання тютюнових виробів, в Україні вони представлені під брендами IQOS та glo. На жаль, цей закон їх не регулює", - додає експерт.

Хоча тютюнові вироби для нагрівання виділяють шкідливі речовини в менших кількостях, це не означає, що вони безпечніші для здоров’я. Медики не втомлюються нагадувати - нікотин провокує серцево-судинні захворювання, стимулює розвиток пухлин, сповільнює розвиток нервової системи в дітей та підлітків.

"Нагрівання іде. Там є гліцерин, який починає горіти і виділяє певні речовини, які ми вдихаємо", - зазначає терапевтиня Дар'я Кзендзюк.

А тим часом школярка Тетяна знову експериментує. Цього разу вона купує звичайні цигарки в кіоску на зупинці в районі метро Позняки. Із третьої спроби дівчина отримує заборонений товар. Каже, ані про вік, ані про паспорт у неї не запитали.

Для таких продавців законотворці вчетверо підвищують штрафи. Порушення правил потягне штраф до 13 600 гривень. Проте законопроект ухвалили лише в першому читанні. У разі остаточного ухвалення закон запрацює з наступного року.

В Україні планують запровадити відповідальність за продаж електронних сигарет неповнолітнім

В Україні планують запровадити відповідальність за продаж електронних сигарет неповнолітнім

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація