Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські оперні співаки поділилися враженнями від роботи з маестро із "Ла Скала" в центрі Києва

Італійця здивувала манера виконання Верді українцями.

Кілька тисяч людей на Софійській площі не злякались негоди і годину чекали, коли раптовий дощ ущухне  і на сцені таки відбудеться концерт відомих на вест світ виконавців класичної музики. Три сотні музикантів з України та Італії об'єднались заради проекту "Шляхи дружби", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Концертом просто неба керував Ріккардо Муті – один з найвидатніших диригентів сучасності та художній керівник знаменитої "Ла Скали". Симфонічну поему "Портрет Лінкольна" декламував легендарний голівудський актор Джон Малкович. Послухати музику Верді могли всі охочі, але за місця у перших рядах потрібно було сплатити по три тисячі гривень. Окрім іноземних зірок, на сцену вийшли солістка Національної опери України Людмила Монастирська та оперний співак Сергій Магера. "Муті – це совість музики, халтура тут не пройде. Він знає, як саме треба виконувати Верді. Ми дуже щасливі, що він доїхав до Києва", - зізналася Монастирська.

ВідеоГрандіозний концерт "Шляхи дружби" відбувся на Софійській площі у Києві

Три сотні музикантів з Італії та України об'єднались заради масштабного дійства - проекту "Шляхи дружби". Диригент концерту - Ріккардо Муті, художній керівник славетної італійської опери "Ла Скала", на сцену вийшов і голлівудський актор Джон Малкович. Концерт просто неба розпочався майже з годинним запізненням через негоду. Та попри значне похолодання й дощ на Софійській площі зібралось кілька тисяч людей. 

Грандіозний концерт "Шляхи дружби" відбувся на Софійській площі у Києві

Чекати довелося близько години, бо дощ не дозволяв вчасно розпочати концерт. Привітати гостей на сцену вийшов президент України Петро Порошенко. У своєму слові він згадав загиблого на сході України оперного співака Василя Сліпака та бранця Кремля Олега Сенцова. Один з найкращих українських оперних співаків Сергій Магера зізнався, перед зустріччю з Муті надзвичайно хвилювався, бо той навіть Паваротті колись сказав: якщо не співатимете, як радить маестро – шукайте собі іншого диригента. На першій репетиції Муті зробив зауваження і Сергію. "Він мене зупинив і почав задавати запитаня: а хто вас вчив такій трактовці виконання Верді? Але ми одразу все виправили", - зізнався співак. Арії з опери "Набукко" слухачі зустріли оваціями.

Проект "Шляхи дружби" зародився понад 20 років тому в Сараєві. Ріккардо Муті прилетів туди разом із музикантами, коли місто ще бомбардували, щоб говорити про мир мовою музики. Відтоді "Шляхи дружби" обійшли півсвіту. Повну версію цього фантастичного дійства  глядачі зможуть побачити на телеканалі 1+1.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції