Українські підлітки стали менше курити, але більше пиячити

Вперше в Україні виявлена тенденція до зниження кількості дітей, які рано починають курити. З вживанням алкоголю ситуація протилежна.

63% українських дітей в свої 15 років вже мають досвід паління, 91% - вже вживали алкоголь, а 14% - курили марихуану.

Про це свідчать результати опитування Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, проведеного за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Це міжнародне дослідження вже вчетверте проводиться в Україні. Результати порівняння невтішні - в Україні збільшується кількість дітей, які щотижня вживають алкоголь. Це набуває масового характеру і перетворюється на стиль життя, каже голова правління Інституту Ольга Балакірєва.

"Практично п’ята частина однолітків нам сказала, що їхні друзі щонайменше раз на тиждень напиваються. 22% дали таку відповідь. Виходить, що майже половина підлітків у вихідні пиячить", - зауважує Балакірєва.

Водночас за чотирнадцять років європейських досліджень вперше в Україні виявлена тенденція до зниження кількості тих дітей, які досить рано починають курити. "Можна констатувати, що ті антитютюнові програми, які впроваджуються, вони впливають, але не так ефективно, як хотілося б. Зараз у нас курить щоденно кожен п’ятий з підлітків", - сказала Балакірєва.

Вона також зауважила, що наркотики українські діти стали вживати рідше, усвідомлюючи ризик від їхнього застосування. Соціологи та ЮНІСЕФ припускають, що вживання дітьми алкоголю, сигарет та психотропних речовин може незабаром позначитися на демографічній ситуації в Україні. Тому закликають владу вживати заходів для убезпечення дітей від шкідливих звичок. Наступне європейське опитування буде проведене 2011 року.

Читайте також:

В Україні офіційно один з найнижчих рівнів безробіття у світі

В Україні різко знизився рівень смертності

Тривалість життя в Україні найменша серед розвинених держав

"Терор" в українських школах: вчителі VS учні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: