Українські підлітки – в центрі епідемії СНІДу

"Діти вулиці" не захищені перед епідемією СНІДу: ні законодавством, ні суспільством.

В епіцентрі епідемії ВІЛ/СНІД в Україні знаходяться підлітки та діти з групи ризику – малолітні безпритульні поширюються смертельні недуги. Такі результати дослідження оприлюднив Дитячий фонд ЮНІСЕФ.

За даними соціологів, українські "діти вулиць" через певні соціальні фактори та особливості своєї поведінки "очолюють епідемію СНІДу".

Так, дослідження показали, що 15% підлітків вживають наркотики ін'єкційним шляхом. А дівчата починають статеве життя з 14 років, при цьому рідко користуючись презервативами. Хлопці теж вдаються до проституції. Досвід одностатевого сексу має кожен десятий вуличний підліток.

Соціологи та медики вимагають негайного доступу до анти-ретровірусної терапії таким дітям. Доказова база, яку вони зібрали, має допомогти змінити закон. Адже зараз дитина може отримувати АРВ тільки якщо вона стоїть на обліку в центрі СНІДу – а щоб стати на облік, треба мати документи і прийти до центру з батьками або опікунами. Для вуличних підлітків - це утопія.

При цьому 40%, щоправда, за неофіційними даними, інфіковані. За законом, взяти кров на аналіз можна лише у присутності батьків. Тому вуличних дітей ніхто і не намагався перевірити на ВІЛ.

ЮНІСЕФ закликає довго не розмірковувати над програмами. Бо безпритульні підлітки вже головні герої епідемії, і про своїх друзів багато хто з них говорить у минулому часі.

Читайте також:

Україна відмовилася від допомоги у боротьбі зі СНІДом

Хворим на СНІД африканцям ставитимуть тавро на сідниці

В Україні презентували "живі бібліотеки" про СНІД

У Києві 24 тисячі людей хворі на СНІД

ВідеоГрупа ризику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: