Українські підприємці оголосили 4 листопада Днем гніву

Представники малого та середнього бізнесу заявили, що в уряду залишилося не так багато часу, щоб "знайти компроміс і зняти напругу" і припинити радикалізацію ситуації.

До загальнонаціонального страйку підприємців, який повинен розпочатися 4 листопада і ставить своєю метою опротестувати соціально-економічну політику уряду і не допустити прийняття існуючого проекту Податкового кодексу, приєдналися галузеві профспілки.

Про це повідомив на прес-конференції в Києві Олександр Данилюк, керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності.

"Підприємці і профспілки оголосили 4 листопада Днем гніву в Україні. Враховуючи те, що уряд зайняв вкрай некомпромісну позицію і відмовляється від будь-якого діалогу, ця акція також оголошена безстроковою. Ігноруючи законні вимоги представників малого і середнього бізнесу, влада демонструє повне нерозуміння ситуації, чим ще більше радикалізує її",- відмітив Данилюк.

На його думку, "в уряду залишилося не так багато часу, щоб знайти компроміс і зняти напругу. Річ у тому, що до страйкуючих стали приєднуватися тисячі підприємців, які доки не демонстрували активної протестної позиції. Вони балотувалися в місцеві ради, сподіваючись шляхом виборів отримати певний статус і вплив. Ці наміри були марні, оскільки отримали вибори без вибору і, в більшості випадків, маріонеткові ради з багатьма невідомими. Зрозуміло, що обурення цієї категорії підприємців має значну політичну складову. Тому зовсім не виключено, що страйк отримає і серйозний політичний підтекст. А це народжує нові погрози".

При цьому, за інформацією Данилюка, політичні партії поки що не мають відношення до акції, а подібні пропозиції відкидаються її організаторами. Також, за даними експерта, влада на місцях вже застосовує різні методи, щоб перешкодити приїзду учасників протесту в Київ: від блокування виїзду автотранспортних засобів до прямого залякування окремих громадян.

Нагадаємо, 21 жовтня близько тисячі підприємців вже протестували під стінами Верховної ради проти окремих норм проекту Податкового кодексу.

Втім, голова уряду Микола Азаров продовжує стверджувати, що Податковим кодексом передбачене зниження податків і зобов'язань обов'язкової їх сплати.

Читайте також:

Підприємці вимагатимуть відставки Азарова через репресії проти бізнесу

Азаров не розуміє, чому протестує малий бізнес

Підприємці протестують проти Податкового кодексу

Близько тисячі підприємців пікетують Раду через Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: