Українські підприємці поновлюють масові протести

Масові мітинги очікуються у восьми містах України. Підприємці вимагають знову переглянути Податковий кодекс і зняти з розгляду проекти Трудового та Житлового кодексів.

У вівторок, 1 лютого, українські підприємці відновлюють акції протесту. Приводом для них стали репресії проти учасників попередніх протестних заходів, а також відсутність належного діалогу між бізнесом і владою.

Масові мітинги обіцяють провести у восьми обласних центрах, зокрема в Одесі, Вінниці, Харкові, Хмельницькому та Львові.

Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, яка є ініціатором протестів, прогнозує, що участь в нинішній акції візьмуть загалом 30 тисяч підприємців.

Вони вимагатимуть припинити репресії проти тих, хто брав участь у підприємницькому Майдані минулого року, а також гарантувати збереження спрощеної системи сплати податків для малого бізнесу, зняти з розгляду парламенту проекти Трудового та Житлового кодексів, а також розробити проект "зрозумілої для населення" пенсійної реформи.

"Напередодні Асамблея звернулася до президента з офіційним листом, в якому виклала наші вимоги. Ми також запитали главу держави, навіщо він створює передумови для соціального вибуху", - повідомив глава організації Ігор Гурняк.

Між тим, представники влади закликають підприємців не політизувати ситуацію, а співпрацювати з владою.

"У нас немає сумніву в потребі подальшого удосконалення Податкового кодексу України. Тому я би пропонував деяким об'єднанням підприємців не переводити це все в емоційну політичну площину. На 2011 рік треба зберегти спрощену систему оподаткування, і дуже важливо разом підготувати всі зміни та доповнення, щоб мати можливість створювати нові робочі місця і формувати потужний український середній клас", - заявив народний депутат від фракції Партії регіонів Анатолій Кінах.

Масові протести підприємців проти Податкового кодексу розпочали в Україні наприкінці листопада. Тоді учасники акції вимагали від президента Віктора Януковича накласти вето на ухвалений парламентом Податковий кодекс.

Після кількох тижнів протестів глава держави наклав вето на Податковий кодекс. Документ доопрацювали і незабаром ухвалили знову. Втім чимало підприємців кажуть, що зміни, внесені до кодексу, є поверховими.

Учасники минулорічних протестів також скаржаться на те, що вони називають "переслідування з боку влади". Кількох із них звинувачують у псуванні гранітної плитки на Майдані Незалежності в Києві під час протестів. Зокрема, як припускають, плитку могли зіпсувати металеві прути, на яких кріпили намети, в яких жили протестувальники.

Читайте також:

Підприємці з Майдану зібрали 112 тисяч голосів за відставку Ради

Старт VIII сесії Ради: що депутати планують ухвалити до липня 2011 року

Експерти: спрощена система оподаткування майже знищена

Податковий та Бюджетний кодекси набули чинності

ВідеоУкраїнські підприємці поновили масові протести

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: