Українські селекціонери вивели фіолетову кукурудзу, яку можна їсти навіть діабетикам

Українські селекціонери вивели фіолетову кукурудзу, яку можна їсти навіть діабетикам

Фермери переконують, що забарвлення досягають завдяки натуральним барвникам.

Вона змінила не лише смак, а й колір — фіолетова кукурудза вітчизняної селекції з'явилася на агроринку, йдеться в ТСН.16.45.

У зеленому лабіринті у Вінницькій області росте понад 200 сортів кукурудзи. Тут не заблукає лише господар. Саме тут з’явилася фіолетова кукурудза. Таке забарвлення вона отримала завдяки природним речовинам антоціанам.

"Нам кажуть, може, це ГМО? Люди бояться. Це звичайний селекційний процес, який відбувається на цій ділянці. Один  сорт  запилює інший сорт", — каже фермер-селекціонер Михайло  Нагорняк.

Зробити новий сорт легко, каже селекціонер. Просто на очах журналістів починає виводити новий гібрид під назвою "1+1". "Для цього "тата" маємо знайти "маму", легким рухом запилюємо "маму" і створюємо гібрид, назвемо на честь  каналу "1+1", — каже фермер.

У цього кольору безліч шанувальників, але от їсти таке, скаржиться фермер Михайло, люди поки не наважуються. Хоча їсти таку кукурудзу можна навіть сирою. "Усередині вона молочна, тому біленька, а зверху повністю червона", — показує, надкушуючи, Михайло.

Дієтологи переконують, що у фіолетовій кукурудзі ще й менше крохмалю, а клітковини – більше. Тож її можна їсти навіть діабетикам.

Фіолетові поля — експериментальні, каже науковиця Надія Асанішвілі. Промислово в Україні вирощують лише фуражні гібриди, які нагадують смак нашого дитинства. Але до неї люди вже ніколи не повернуться, бо цукрова значно солодша та м’якша. А от фіолетова — ще й цікавіша.

"Як якийсь маленький сегмент, вона набуде популярності, я думаю, але як частина ресторанного бізнесу, гриль-меню... Вона дуже цікава", — каже  вчена секретарка Національного наукового центру "Інститут землеробства НААН" Надія  Асанішвілі.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів