Українські школи в Москві не відкривають через пасивність української громади

Посол в Москві поскаржився на пасивність української громади, через що не можуть відкрити українські класи.

Пасивність української громади не дозволяє відкрити українські класи у Москві.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Росії Володимир Єльченко.

"Я не перший посол, який займається цією проблемою, і кожен раз, коли ми доходимо до питання про те, що потрібні заяви батьків, їх не набирається достатньої кількість для того, щоб відкрити українську школу, або хоч б клас", - сказавЄльченко .

За його словами, станом на 1 вересня, незважаючи на активну інформаційну кампанію, надійшла лише одна заява від батьків про навчання в українському класі.

"Така пасивність української громади у Москві мене дивує, оскільки активісти українських організацій це питання порушують весь час. Ми намагаємося допомогти – в результаті ми отримуємо одну заяву", – заявив дипломат.

При цьому він зазначив, що такої проблеми немає у Башкортостані, де працює 8 українських шкіл.

Єльченко зауважив, що, попри таку ситуацію, посольство буде сприяти створенню українського класу в одній із московських шкіл, якщо буде потреба з боку українців, які мешкають у Москві.

Як повідомлялось, 24 серпня міністр уряду Москви, керівник департаменту освіти російської столиці Ісаак Калина повідомив, що у Москві не відкриватимуться українські класи з 1 вересня через відсутність школярів. "Ми готові відкрити класи з будь-якою мовою (навчання), коли є відповідні заяви від батьків", - сказав Калина. Відповідаючи на уточнююче запитання, чи є такі заяви, він заперечливо похитав головою.

4 червня міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник висловив сподівання, що перші українські класи у гімназіях Москви і Санкт-Петербурга відкриються 1 вересня цього року.

За словами Табачника, велися переговори з департаментами освіти двох російських міст, щоб визначити авторитетні гімназії для відкриття українських класів.

3 червня міністр освіти і науки РФ Фурсенко заявив, що його відомство підтримує створення українських гімназій у Москві та Санкт-Петербурзі.

Водночас, під час зустрічі з українською громадою 15 червняФурсенко заявив, що українська діаспора в РФ також має нести відповідальність за наповнення українських шкіл у Москві і Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, за даними Секретаріату президента України, у Росії при офіційній кількості 2,9 млн українців лише 205 людей вивчають українську мову в школах, і всього 100 людей - факультативно.

При цьому в Україні серед 8,3 млн росіян російською мовою в навчальних закладах навчаються близько 2 млн людей, факультативно мову вивчають ще 165 тисяч.

Читайте також:

Київ закликав Москву відкривати українські школи в Росії

Азаров створить нову українську бібліотеку у Москві

75% дошкільнят у Донецькій області україномовні

Донецьк відмовився робити російську мову державною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: