Українські школярі цьогоріч почнуть вивчати історію створення ПЦУ та надання Томосу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учні 11 класів вивчатимуть створення ПЦУ та надання Томосу про автокефалію наприкінці навчального року.

Міністерство освіти та науки України змінило шкільну програму. Вже наприкінці поточного навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

Глава МОН Лілія Гриневич зазначила, що вчителям вже надіслали інформаційні матеріали, якими ті мають користуватися вже цьогоріч.

"Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року – у квітні-травні. Для нас було принципово до цього часу надіслати вчителям інформаційні матеріали, якими вони можуть послуговуватися вже цьогоріч. Сам Наказ про зміну навчальних програм було підписано 21 лютого, і вже сьогодні, 26 лютого, ми надіслали матеріали. Це важливо, адже так вчителі зможуть зауважити зміни в програмі, а також підготуватися до висвітлення теми", – сказала міністр освіти і науки.

Також Гриневич додала, що з наступного навчального року ця тема з'явиться у підручниках, оскільки планується друк нових книжок для 11-х класів.

"Ми друкуємо підручники кожні 5 років. Цього разу історичні зміни зійшлися в часі безпосередньо з друком для відповідного класу, тому інформація буде внесена оперативно. При цьому цьогоріч вчителі послуговуватимуться наданими МОН матеріалами", – пояснила Лілія Гриневич та зазначила, що ця тема буде внесена до програми ЗНО починаючи від 20121 року.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат, надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

ВідеоМін’юст офіційно зареєстрував ПЦУ

Офіційно відтепер вона називається - "Київська митрополія української православної церкви, Православна церква України". Ця назва майже повністю дублює офіційну назву Російської православної церкви в Україні і це миттєво викликало хвилю обурення. 

Мін’юст офіційно зареєстрував ПЦУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції