"Українські силові структури - бойові загони партій або певних лідерів"

Спікер ВР Литвин вважає, що українські правоохоронці та спецслужби захищають не національні інтереси, а потреби окремих політичних сил.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин вважає українські силові структури "бойовими загонами" політичних партій та їх лідерів.

"Треба, щоб наші силові структури не були бойовими збройними загонами партій або певних лідерів. Спецслужби повинні займатися захистом національних інтересів, державних секретів країни. Правоохоронна система повинна захищати людину, а у нас вони розглядаються, як каральні органи, що забезпечують інтереси певних політичних сил", - наголосив український спікер.

За його словами, така діяльність силовиків призвела до того, що "в кожному з нас ще живе почуття страху перед ними".

Литвин крім того, жорстко розкритикував судову систему України. "Наш суд повинен виносити ухвали згідно із законом. А не так, як у нас - кожна політична сила має свого суддю або, ще краще, свій суд. І на одне і те ж питання завжди є різні рішення, діаметрально протилежні. Робляться вони, як правило, в яких-небудь провінційних містечках, де можуть за певного бажання і певних умов опротестувати навіть указ президента", - відзначив політик.

Розв'язання цієї проблеми Литвин бачить у скасуванні недоторканності, передусім суддівської. "Утворилася така замкнена каста - 7 тисяч людей, які мають особливий статус", - обурився спікер.

Нагадаємо, зараз заарештувати суддю в Україні можна тільки після згоди Верховної ради. Зокрема, нещодавно ВР дала згоду на арешт судді Каховського міськрайонного суду Херсонської області, який підозрюється у замаху на вбивство родини своєї сестри, та судді місцевого Бориспільського міськрайонного суду Київської області Миколи Корнійця, якому інкримінують неправомірні земельні рішення.

Бориспільський суддя, за даними правоохоронців, зловживав своєю недоторканністю та не з'являвся до слідчих органів.

Раніше Рада дозволила заарештувати екс-голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича, якого підозрюють у хабарах на суму в кілька мільйонів.

Читайте також:

Литвин підтримав Росію: Голодомор не був геноцидом виключно українців

Литвин: мистифицируя историю, Ющенко утверждается как личность

Литвин пообещал, что не даст "опускать" Украину

Литвин забезпечив себе довічним автомобілем і кабінетом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: