Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські силовики покинули ряд населених пунктів Донбасу, щоб їх не оточили - РНБО

Відвід військ згідно мінським домовленостям може статися виключно синхронно з противником і тільки після повного припинення вогню, повідомили у РНБО.

Військовослужбовці Збройних сил України та інші підрозділи, які беруть участь в антитерористичній операції, залишили деякі населені пункти Донбасу з метою вирівнювання лінії, яка контролюється ними, а також для зміцнення на нових рубежах, заявляють в РНБО України.

"З метою вирівнювання лінії, яка зараз контролюється українськими військовими, було прийнято рішення про передислокацію наших підрозділів на нові позиції, їх зміцнення для подальшого контролю ситуації, і щоб уникнути ситуації, коли наших військових можуть оточити", - повідомив спікер Інформаційно-аналітичного центру РНБО Україна Андрій Лисенко на брифінгу в неділю, коментуючи інформацію про те, що українські силовики залишили місто Ждановку і ще кілька населених пунктів у зоні АТО.

Також в РНБО розповіли, що українські військовослужбовці відійдуть з займаних ними позицій тільки в разі повного припинення вогню, і виключно синхронно з аналогічним відходом бойовиків, заявляють в РНБО України.

"Одним з головних пунктів (Мінських домовленостей – ред.) є норма про припинення вогню і потім далі йдуть інші пункти. Поки що перший пункт не виконується. Про інші ми поки що мови не ведемо", - повідомив спікер Інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко на брифінгу в неділю в Києві.

Він підкреслив, що відвід українських частин на певну відстань, якщо і буде відбуватися, то тільки "синхронно, разом з виведенням російських військ".

Представник РНБО зазначив, що підрозділи Збройних сил України та інших силових структур продовжують дотримуватися режиму припинення вогню, який діє з 5 вересня і відкривають вогонь виключно у відповідь на атаки бойовиків.

"У теж час, з боку терористів і російських військових, незважаючи на підписаний в п'ятницю в Мінську меморандум про виконання зобов'язань про припинення вогню, тривають обстріли позицій сил АТО", - повідомив він.

За словами Лисенко, протягом доби бойовиками були обстріляні блокпости і позиції підрозділів сил АТО в околицях 22 населених пунктів, "а також здійснено вогневої наліт на аеропорт Донецька".

Залиште свій коментар

Вибір редакції