Українські солдати залишилися без хліба

Уже шостий день поспіль 120 військовослужбовців строкової служби і більше 300 офіцерів та прапорщиків льотно-технічного складу позбавлені хліба.

У декількох військових частинах Київської області солдати та офіцери-льотчики залишилися без хліба, що є обов'язковим елементом армійського раціону.

Про це повідомило джерело у військовій частині А-2215, якою командує полковник Дмитро Філатов (військовий гарнізон Бориспіль, льотна бригада, що забезпечує перельоти, в тому числі, керівного складу Міноборони України та Генштабу ЗСУ).

Кілька військовослужбовців частини, які побажали залишитися неназваними, підтвердили, що справді з 26 січня перестали отримувати білий і чорний хліб, що їм належить за нормами, передбаченими відповідною постановою Кабінету міністрів України. Таким чином, це вже шостий день поспіль 120 військовослужбовців строкової служби і більше 300 офіцерів та прапорщиків льотно-технічного складу позбавлені належного забезпечення за частини хліба.

Як розповів один із співрозмовників, у пошуках виходу із ситуації 26 і 27 січня один із офіцерів служби тилу частини змушений був закуповувати хліб за готівку, взявши їх з каси буфету Державного підприємства Міністерства оборони України "Білоцерківський військторг", що займається організацією харчування військовослужбовців у зазначеному військовому колективі.

28 січня в частині була налагоджена випічка хліба своїми силами. При цьому борошно для його виробництва вилучається зі складів недоторканного запасу, а приготування хліба ведеться силами співробітників їдальні, що не передбачено інструкціями. В результаті вдається спекти лише 150 г хліба з розрахунку на одного військовослужбовця, хоча за нормами передбачено близько 750 г. Звісно, при цьому не може бути й мови про дотримання технологічних норм, відзначив співрозмовник.

Джерело не виключило, що в подібного роду ситуації виявилася не тільки його частина. "Явно випадок не поодинокий, бо на сьогодні Міністерство оборони не платить за харчування солдатів з вересня 2010 року", - зазначив він.

Як відомо, борг Міноборони за надані послуги у сфері харчування за четвертий квартал 2010 року склав більше 100 млн грн. У січні 2011 року ситуація ускладнилася, сумарний борг збільшився на майже 75 млн грн, досягнувши 175 млн грн.

Коли буде зроблено розрахунок за боргами, у Міноборони не коментують, незважаючи на те, що наприкінці 2010 року Кабмін перерахував на ці цілі 87 млн грн.

Ситуацію, що склалася з харчуванням військовослужбовців, у прес-службі Міноборони, по телефону відмовилися коментувати.

Читайте також:

Янукович зрозумів, що армію доведеться створювати "з нуля"

Через борги уряду 11 тисяч солдатів залишаться без харчування

Українську армію у 2011 році недофінансують наполовину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: