Українські спецслужби не знають, від чого помер капітан Faina

В українських спецслужбах обговорюється питання: від чого насправді помер капітан Faina.

У середу ввечері звільнене після 4-місячного захоплення сомалійськими піратами судно Faina з українським екіпажем очікують у кенійському порту Момбаса.

Як повідомив прес-секретар глави Служби зовнішньої розвідки України Олександр Скрипник, "з метою забезпечення безпеки екіпажу й вантажу судно супроводжують військові кораблі ВМС США, а на Faina продовжує залишатися підрозділ американського спецназу".

"Спецрейсом у Кенію прибудуть члени змінного екіпажу, медики, представники українських виробників техніки", - додав він.

Між тим, в українських спецслужбах обговорюється питання: від чого насправді помер капітан Faina, громадянин Росії Володимир Колобков (за офіційною версією, він помер від серцевого нападу, перед яким стався гіпертонічний криз). Але ж саме Колобков міг знати, куди дійсно направляється вантаж на Faina.

Ватажок сомалійських піратів Шамун Індабур в інтерв'ю американському журналу Newsweek місяць тому розповів, що капітан Faina показував йому суднові документи, у яких чітко зазначено: українське озброєння, включаючи танки Т-72, зенітні установки і боєприпаси, направлялися в Судан, а не в Кенію, як це стверджувалося офіційно.

Лікарі щодо смерті Колобкова, яка сталася одразу після захоплення Faina піратами, однозначної "заочної" відповіді дати не можуть.

Як сказав досвідчений нейрохірург, доктор медичних наук Орест Цимейко, "важко судити, не знаючи всіх обставин справи і не маючи на руках висновків судмедекспертів... але якщо в капітана, як повідомлялося, у тій стресовій ситуації тиск дійсний складав 290 на 210, то фінал був наперед визначений".

У той же час, рідні Колобкова кажуть, що проблем зі здоров'ям у нього не було. Його 18-річна донька Людмила сказала, що на болі у серці батько ніколи не скаржився.

"Він легко пройшов медкомісію, і тиск у нього завжди був у нормі. Тому ми з мамою в гіпертонічний криз не віримо. Ми спілкувалися з фахівцями, і в нас є свої версії події. Нам сказали, що напередодні смерті в нього дуже сильно підскочив тиск, але потім його збили. Думаю, від таких різких перепадів у нього міг відірватися тромб", - сказала вона.

"А ще, розуміючи, яка на ньому відповідальність за вантаж, він міг самостійно нести вахту, хоча капітан цього робити не повинен. Він майже не спав, пив багато кави і курив. Думаю, це теж могло зіграти свою роль. Підозр, що батька вбили, у нас немає...", - додала дочка загиблого капітана Faina.

Читайте також:
Екіпаж Faina вилетить до Києва
Морякам Faina скоротили зарплату на 200 дол. за телефонні розмови
Faina йде своїм ходом до порту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: