Українські студенти масово їдуть працювати за кордон

Українські студенти їдуть улітку за кордон на заробітки, однак незадоволеним із-за кордону повертається приблизно кожен двадцятий.

У студентів розпочинається пора заробітку. І дедалі частіше - це гонитва не за гривнею, а за стабільнішими валютами. Найчастіше українські студенти обирають заробіток за кодоном.

Як стверджують експерти, незадоволеним із-за кордону повертається приблизно кожен двадцятий український студент-заробітчанин. Зазвичай це пояснюється тим, що роботодавці можуть недоплатити, недописати відпрацьовані години, підняти ціни на житло.

Однак, заспокоюють фахівці, боротися з такими реально і радять іще вдома уважно прочитати чималенький трудовий контракт.

В Центрі молодіжних міжнародних програм зазначають, що проблеми можна вирішити, якщо вчасно звертатися по допомогу.

"Можуть зловживати, коли бачать, що студент на це реагує. Ми завжди вчимо — реагувати. Кожен має безкоштовний цілодобовий телефон "спонсора" - людини, що відповідає за програму. А ще краще писати туди листа. Наскільки я знаю, все виправлялось", - зазначили у Центрі.

Однак серед "потерпілих", за словами не тільки консультантів, а й самих студентів-заробітчан, здебільшого винуватити треба хіба що самих себе.

Експерти кажуть, розчаровуються ті, хто малюють собі ілюзії. Тобто думають, що за кодоном можна не працювати і просто отримувати гроші.

Утім, як твердять студенти, трудові негаразди з лишком компенсують численні екскурсії, нові друзі й "підтягнена" англійська. Запевняють — більшість працювати влітку за кордон їдуть тільки заради цього.

Читайте також:

Названо найбільш високооплачуваного менеджера світу

Телефонні шахраї заробляють на безробітних

Українці збирають равликів для європейців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: