Українські студенти масово їдуть працювати за кордон

Українські студенти їдуть улітку за кордон на заробітки, однак незадоволеним із-за кордону повертається приблизно кожен двадцятий.

У студентів розпочинається пора заробітку. І дедалі частіше - це гонитва не за гривнею, а за стабільнішими валютами. Найчастіше українські студенти обирають заробіток за кодоном.

Як стверджують експерти, незадоволеним із-за кордону повертається приблизно кожен двадцятий український студент-заробітчанин. Зазвичай це пояснюється тим, що роботодавці можуть недоплатити, недописати відпрацьовані години, підняти ціни на житло.

Однак, заспокоюють фахівці, боротися з такими реально і радять іще вдома уважно прочитати чималенький трудовий контракт.

В Центрі молодіжних міжнародних програм зазначають, що проблеми можна вирішити, якщо вчасно звертатися по допомогу.

"Можуть зловживати, коли бачать, що студент на це реагує. Ми завжди вчимо — реагувати. Кожен має безкоштовний цілодобовий телефон "спонсора" - людини, що відповідає за програму. А ще краще писати туди листа. Наскільки я знаю, все виправлялось", - зазначили у Центрі.

Однак серед "потерпілих", за словами не тільки консультантів, а й самих студентів-заробітчан, здебільшого винуватити треба хіба що самих себе.

Експерти кажуть, розчаровуються ті, хто малюють собі ілюзії. Тобто думають, що за кодоном можна не працювати і просто отримувати гроші.

Утім, як твердять студенти, трудові негаразди з лишком компенсують численні екскурсії, нові друзі й "підтягнена" англійська. Запевняють — більшість працювати влітку за кордон їдуть тільки заради цього.

Читайте також:

Названо найбільш високооплачуваного менеджера світу

Телефонні шахраї заробляють на безробітних

Українці збирають равликів для європейців

ВідеоCтуденти за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: