Українські студенти в Польщі: кількість зросла втричі, повертатися планує лиш один із десяти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники з’ясували, що саме приваблює молодь у сусідній країні.

Інститут публічних справ Польщі дослідив питання українських студентів у цій країні. За отриманими даними, молоді українці все частіше обирають сусідню державу для отримання вищої освіти, повідомляє Польське радіо.

За три останніх роки студентів з України там зросла з менше ніж 10 тисяч до 35,5 тисяч осіб. Причинами цьому самі українці називали порівняно невисокі витрати на життя, наявність перспективи навчання без оплати чи з пільгами в оплаті, легкість вступу та можливість знайти роботу за спеціальністю після навчання, а також добру якість освіти в цілому.

Відео У Тернополі студентка педагогічного вишу вступала на магістратуру у весільній сукні

На іспит дівчина прийшла із нареченим просто із РАЦСу. Молодят супроводжували також четверо свідків шлюбної церемонії. На порозі університету їх зустріла уся приймальна комісія. Утім, на екзамен пропустили саму лише наречену. Дівчина у фаті склала іспит на відмінно.

У Тернополі студентка педагогічного вишу вступала на магістратуру у весільній сукні

Із того, що могло б удосконалити процес навчання в Польщі для українців, студенти назвали надання стипендії, допомогу у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад.

За статистикою, більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки. Лише 9% українців планують після навчання повертатися додому. Натомість 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, а 28% українських випускників хочуть залишитися в Польщі. Ще 26% студентів не знають, куди вони поїдуть.

Залиште свій коментар

Вибір редакції