Українські тюрми "народжують" мутовані бактерії туберкульозу, здатні викосити все населення країни

Дата публікації
Українські тюрми "народжують" мутовані бактерії туберкульозу, здатні викосити все населення країни

В'язниці стали розплідниками туберкульозу

Кожен хворий екс-в'язень здатен інфікувати 15 людей на рік.

Україні загрожує епідемія туберкульозу, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

На часі ця хвороба щогодини забирає життя одного українця. Проте вже зараз країною розповзається бацила-мутант - невиліковна форма туберкульозу.

Велетенськими фермами, які продукують і випускають в світ мультирезистентну форму бактерії (нечутливу до більшості звичайних ліків), стали українські тюрми.

За статистикою міжнародних фондів, минулого року в українських тюрмах заразились туберкульозом близько тисячі засуджених. Кожен з них на думку медиків, здатен інфікувати 15 людей на рік. Достатньо один раз кашлянути і в радіусі 1,5 метра буде розбризкано 3 тис. бактерій. А за добу хронічно хворий виділяє їх мільярди.

На сьогодні в українських тюрмах щонайменше 4,5 тис. таких недужих. Якщо нічого не робити, і раптом завтра всі ці в'язні опиняться серед нас, то вже за чотири роки хворітиме вже 45 млн українців.

Мутована форма туберкульозу поширюється Україною

Мутована форма туберкульозу поширюється Україною

"Камери створені спеціально, щоб взимку в них було максимально холодно, а влітку максимально жарко. Людям нічого не залишається, окрім як ставати на туалет і обливатися з баклажок водою. У результаті в камері утворюється парниковий ефект... І ці умови для туберкульозу ідеальні. Для його розповсюдження", - розповів колишній в'язень та правозахисник Ігор Гаркавенко.

Ігор, який сидів у колонії Дніпропетровська, згадує страшні історії: тих, хто найбільше скаржився на жахливі умови утримання, замикали в маленьку двомісну камеру із в'язнями, що помирали від туберкульозу.

"На зеківському сленгу цей рівень туберкульозу називається мільйонний процес. Це коли викид паличок Коха в камеру настільки сильний, що всім іншим найвища ступінь інфікування просто забезпечена. І всі інші повинні або бити ногами в двері, щоб або їх забрали від цієї людини, або його вивели. Або просто одягти йому на голову кульок. Так, тобто вбити його. Щоб він не вбив їх усіх", - зробив шокуюче зізнання колишній ув'язнений.

Туберкульоз вже перестав бути хворобою бідних. Його можна підчепити у будь-якому тісному просторі. Це може бути не тільки тюремна камера, але також автобус, трамвай, вагон метро.

На щастя, кажуть тюремники, кількість заражень цього року зменшилась. Є шанс сказати, що епідемію всередині режимних об'єктів вдається контролювати.

Нагадаємо, на початку року Кабмін видав розпорядження, згідно з яким хворих на туберкульоз кластимуть в лікарню силою.

Кореспондент ТСН Стас Ясинський

Наступна публікація