Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські тюрми "народжують" мутовані бактерії туберкульозу, здатні викосити все населення країни

Кожен хворий екс-в'язень здатен інфікувати 15 людей на рік.

Україні загрожує епідемія туберкульозу, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

На часі ця хвороба щогодини забирає життя одного українця. Проте вже зараз країною розповзається бацила-мутант - невиліковна форма туберкульозу.

Велетенськими фермами, які продукують і випускають в світ мультирезистентну форму бактерії (нечутливу до більшості звичайних ліків), стали українські тюрми.

За статистикою міжнародних фондів, минулого року в українських тюрмах заразились туберкульозом близько тисячі засуджених. Кожен з них на думку медиків, здатен інфікувати 15 людей на рік. Достатньо один раз кашлянути і в радіусі 1,5 метра буде розбризкано 3 тис. бактерій. А за добу хронічно хворий виділяє їх мільярди.

На сьогодні в українських тюрмах щонайменше 4,5 тис. таких недужих. Якщо нічого не робити, і раптом завтра всі ці в'язні опиняться серед нас, то вже за чотири роки хворітиме вже 45 млн українців.

ВідеоМутована форма туберкульозу поширюється Україною

"Камери створені спеціально, щоб взимку в них було максимально холодно, а влітку максимально жарко. Людям нічого не залишається, окрім як ставати на туалет і обливатися з баклажок водою. У результаті в камері утворюється парниковий ефект... І ці умови для туберкульозу ідеальні. Для його розповсюдження", - розповів колишній в'язень та правозахисник Ігор Гаркавенко.

Ігор, який сидів у колонії Дніпропетровська, згадує страшні історії: тих, хто найбільше скаржився на жахливі умови утримання, замикали в маленьку двомісну камеру із в'язнями, що помирали від туберкульозу.

"На зеківському сленгу цей рівень туберкульозу називається мільйонний процес. Це коли викид паличок Коха в камеру настільки сильний, що всім іншим найвища ступінь інфікування просто забезпечена. І всі інші повинні або бити ногами в двері, щоб або їх забрали від цієї людини, або його вивели. Або просто одягти йому на голову кульок. Так, тобто вбити його. Щоб він не вбив їх усіх", - зробив шокуюче зізнання колишній ув'язнений.

Туберкульоз вже перестав бути хворобою бідних. Його можна підчепити у будь-якому тісному просторі. Це може бути не тільки тюремна камера, але також автобус, трамвай, вагон метро.

На щастя, кажуть тюремники, кількість заражень цього року зменшилась. Є шанс сказати, що епідемію всередині режимних об'єктів вдається контролювати.

Нагадаємо, на початку року Кабмін видав розпорядження, згідно з яким хворих на туберкульоз кластимуть в лікарню силою.

Кореспондент ТСН Стас Ясинський

Залиште свій коментар

Вибір редакції