Українські військові отримали лазерну зброю

Лазерні автомати, не лише зброя майбутнього, але й навчальний тренінг у теперішньому.

Українські військові переходять на лазерну систему ведення бою. Новинку продемонстрували на Житомирщині, під час військових навчань. Економно, ефективно і головне практично.

Те, що колись використовувалось у віртуальних іграх, тепер обладнання для серйозного військового тренінгу. Новинка не лише економить патрони, а й робить навчання ефективнішим.

Серед розривів снарядів і стрілянини чути незвичні звукові сигнали. Це означає, що постріл влучив у ціль, бойову одиницю живої сили супротивника ліквідовано.
Коли солдат лазерним променем потрапляє у ворога, умовно вбитий видає специфічний звуковий сигнал. Усім видно, що солдата ліквідовано.

У кожного солдата свій електронний номер. Його активують інструктори-адміни. На шоломах і формі стоять датчики, які фіксують кількість влучених пострілів. Якщо солдата вбито роздається сигнал.

На автоматах є спеціальна установка, яка випускає лазерний промінь. Тут тримається уся інформація для інструктора: скільки пострілів здійснив солдат, з якого виду зброї, скільки разів влучив у ціль. Потім усю інформацію зчитує комп’ютер, а інструктор виставляє оцінку.

"По тій системі адаптації, зручності і інформації, які надаються на розборі, вона є найновішою", говорить командир 95-ї окремою аеромобільної бригади Олег Гуляк.

За допомогою системи "Майл" стрілець може навчатися влучній стрільбі, без використання бойових набоїв. Хід бою прослідковується буквально по секундам. Лазерну систему можна використовувати на будь-якій стрілковій зброї, вдень і вночі. Проте необхідно дотримуватися правил безпеки як і з будь-якою зброєю.

За короткий строк солдати вже звикли до застосування в умовах навчань наближених до бойових, користуватися лазерною системою.

Планується, що до літа ще одну роту забезпечать лазерними системами ведення бою, тоді навчання будуть ще масштабнішими.

Читайте також:
На землю падали вогняні кулі
Російські військові кораблі розлили нафту біля берегів Ірландії
Сумські пенсіонери підпільно виготовляли літаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: