Українські вузи окупували "липові" пільговики

Пільговики заполонили ледве не все держзамовлення – б'ють на сполох схвильовані батьки звичайних абітурієнтів.

Підроблені медичні довідки і псевдо-переможці олімпіад - проблеми вступної кампанії стають явними. Про це говорять і незалежні спостерігачі, й освітяни. Інша проблема - студенти за довідкою, тобто - пільговики. В умовах скорочення держзамовлення навіть найрозумніші через них можуть опинитись за бортом науки.

Міністерство освіти закликає приймальні комісії пильніше стежити за медичними довідками. Особливо за тими, які дають право на позаконкурсний вступ до вузу - підозрілі випадки вже є.

"У приватних розмовах представники деяких приймальних комісій говорили, що є велика кількість осіб, котрі подають довідки інваліда 2-ї групи, котрі видані в квітні або в травні цього року і такі випадки треба розслідувати", - розповідає координатор громадянської мережі "Опора" Інна Совсун.

Зокрема, Національний педагогічний університет напередодні звернувся до Мінохорони здоров'я - аби там з'ясували автентичність кількох медичних документів.

"Люди привозять довідки зовсім від руки написані, де стоїть підпис нібито головного лікаря, ці довідки суворої звітності і виникає питання, наскільки їм можна довіряти", - кажуть у педуніверситеті.

Пільговики, навіть чесні, заполонили ледве не все держзамовлення – б'ють на сполох схвильовані батьки звичайних абітурієнтів. Навіть ті, хто набрав максимальні бали на тестах, на престижні факультети, найпевніше, не потраплять - медалісти, пільговики та переможці олімпіад - навіть із набагато меншим балом - вже мають гарантовані бюджетні місця.

Міносвіти заспокоює - зараз документи подають у десятки навчальних закладів, кудись та й пільговик не піде. Цю проблему з часом знайдуть як вирішити, а цього року радять збирати гроші, якщо на бюджет не вийде.

Прийом документів у розпалі - національний педагогічний теж зіткнувся із великою кількістю пільговиків. Щоб дати можливість вчитись іншим - найімовірніше, встановлять квоту. І просять змінити правила на майбутнє.

"Можливо для пільговиків треба давати додаткові бюджетні місця, не позбавляючи талановитих дітей. Бо навіть учасник олімпіади може не потрапити на бюджет, бо пільговики займуть усі місця, нажаль це так", - констатують освітяни.

Щоправда усі вузи могли раніше затвердити вищі прохідні бали на окремі спеціальності - тоді б і мороки не було. Та поки що оновлена вступна кампанія для багатьох до останнього залишиться лотереєю.

Читайте також:

Міносвіти скоротило кількість вузів і спеціальностей

Українські абітурієнти не бажають вивчати точні науки

На кожне безкоштовне місце у вузі претендують три з половиною студента

Незгодні з тестами школярі масово подають апеляції

ВідеоВузи окупували пільговики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: