Українські закони схвалюють радянську символіку

Використання радянської символіки при святкуванні Дня Перемоги передбачає закон.

Чинне українське законодавство прямо передбачає використання радянської символіки при святкуванні Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Про це йдеться висновках Незалежного українського центру правових ініціатив і експертиз "Правова держава" з приводу використання символіки часів Великої Вітчизняної війни 9 травня, в день державного свята – Дня Перемоги.

Експерти Центру вважають, що у використанні символіки слід виходити з частини четвертої статті 1 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Там, зокрема, вказано: "На честь Перемоги в столиці України місті-герої Києві, інших містах та населених пунктах України проводяться святкові заходи з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни".

На думку правників, під формулюванням "символіка років Великої Вітчизняної війни" слід розуміти саме радянську символіку, але не нацистську.

"Отже, чинне законодавство прямо передбачає використання радянської символіки при святкуванні Перемоги у Великій Вітчизняній війні", - підсумовується у висновках Центру "Правова держава".

Як повідомляв ТСН.ua, Прилуцька райрада 15 квітня прийняла рішення підняти червоні прапори Радянського Союзу під час святкування Дня перемоги у Прилуках та Прилуцькому районі на будівлях офіційних установ.

Однак Чернігівський обласний осередок Всеукраїнського об’єднання "Свобода" звернувся з цього приводу до прокуратури Чернігівської області, а також до Прилуцького міськрайонного суду.

4 травня суд заборонив Прилуцькій райраді вчиняти будь-які дії, спрямовані на повне або часткове виконання зазначеного рішення до прийняття судової постанови у цій справі.

Нагадаємо, рішення вивісити на будівлях держустанов 9 травня червоні прапори як символіку Великої вітчизняної війни прийняли також Миколаївська, Луганська облрада та Запорізька міська рада.

Читайте також:

У Прилуках заборонили радянську символіку на День Перемоги

Травневі свята депутати проведуть на городах і дачах

Черновецький хоче замість метро збудувати пам'ятник Мазепі

Миколаївщина кожен рік на 9 травня ставатиме червоною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: