Українські заробітчани в ЄС

Злочин українців - хіба що нелегальне перебування у країнах ЄС. Заради мети вони готові ризикувати власним життям.

Життя Сергія поділилося на «до» і «після». Таким він був іще півтора року тому. Такий він тепер. За іронією долі, Сергій працював у фірмі, яка відповідає за техніку безпеки на португальських підприємствах. Біда сталася, коли виконував чергове розпорядження патрона.

Сергій Скидан, заробітчанин, що травмувався на виробництві: "Почався дощ, і ми відмовилися від цієї роботи. Але він нас заставив. Я в цей час піднявся і поскользнувся, і вдарився головою о контакт, де було 10 тисяч вольт."

Клінічна смерть, два місяці в комі. Безліч операцій, щоб відновити тіло, яке майже наполовину обгоріло. Сергій у Португалії працював легально, однак роботодавець відмовив йому в законній грошовій допомозі.

Марія Дец, голова Спілки українців у Португалії “Спілка”: "Торік 111 заробітчан померли в Португалії. І я знаю, що деякі тіла досі знаходяться в моргах."

У скруту заробітчани зазвичай звертаються до своїх - таких самих мігрантів. Тож лікар Євгенія чула не одну життєву драму. Адже європейське трудове законодавство не поширюється на нелегалів – тих, кого з погляду цього законодавства, не існує.

Євгенія Баранова, член директивного комітету україно-італійської культурної асоціації “Надія”: "Хвороби, які набувають тут наші жінки – депресивні стани. Уявіть собі, що означає бути закритим на 24 години. Наших беруть не до здорових людей."

За щільно зачиненими жалюзі затишних будинків, подекуди відбуваються справді страшні речі. Інколи роботодавці в обов’язок баданте включають іще й сексуальні послуги. Щоправда, наймаючи, відразу їх про це не попереджають.

Світлана, заробітчанка: "Одна дівчина вмивалася і плакала. Я питаю: чого плачеш? Каже: я в діда, а в діда 3 сини – 3 сини зґвалтували. Я кажу: біжи заяви в поліцію. Вона плаче: А як я піду? Я без документів, мене відправлять додому, а я ще купу боргів маю."

Обабіч італійських автострад з-поміж румунок та латиноамериканок можна побачити й українських дівчат. Це один із типових видів рабства, каже колишній керівник карабінерів на Сицилії сеньйор Сотіллі. “Живий товар” постачають українці ж на замовлення італійців.

Джаммарко Соттілі, головнокомандувач карабінерів м.Авеліно: "Я досі з жахом згадую молоду дівчину, яку примусили до проституції. Від чергового клієнта вона завагітніла. І аборт їй збиралися зробити, звісно, не в лікарні…"

Це в’язниця італійського містечка Авеліно, ефектна жінка – її директор. Гостей далі свого кабінету вона не веде. Утім, зустрітися тут з українцями нам би все одно не вдалося. Хоча третина в'язнів - іноземці, за останніх півроку серед них був тільки один наш.

Крістіна Маллардо, директор в’язниці м.Авеліно: "Його посадили за розповсюдження наркотиків. Цей чоловік, до речі, тоді єдиний з ув'язаних, увесь час просив дати йому хоч якусь роботу. І врешті-решт, за хорошу поведінку його випустили достроково."

Злочин українців - хіба що нелегальне перебування у країнах ЄС. Заради мети вони готові ризикувати власним життям.

Олена заробітчанка: "Нам сказали – маленький потічок, перейдете. Оказалось, що то річка глибиною до шиї. Мороз, 13 грудня."

Історія Олени - типова. Туристична віза в Польщу, Угорщину, Чехію або Словаччину. Далі - етапування і жодних гарантій від переправників.

Так, дістатися до Італії коштує до трьох тисяч євро з людини. До Іспанії – і всі чотири. Для дітей роблять знижки.

А ще заробітчани до Італії добираються морем – через сусідні безвізові Хорватію та Чорногорію. До цих країн вони спокійно їдуть як туристи, а вже там їх нелегально садять на вантажні баржі, ховаючи поміж товару. Зазвичай, ці баржі ходять пізно ввечері або вночі, і тому ретельно їх не перевіряють. Кінцевий пункт – венеційський торговельний порт «Маргера». Сюди цього літа не допливла баржа з нелегалами. Вона розбилася під час шторму. На борту було чимало українців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: