Українські заводи зупиняються

Феросплавні заводи і марганцеві ГЗК України мають намір повністю зупинити виробництво з 1 листопада через проблеми із збутом продукції.

Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА). Три феросплавні заводи України - Нікопольський (НЗФ), Запорізький (ЗЗФ) і Стахановський (СЗФ) - ухвалили рішення повністю зупинити виробництво з 1 листопада через проблеми з реалізацією продукції, які викликані значним зниженням обсягів виплавки сталі вітчизняними металургами в останні місяці.

Окрім трьох вказаних феросплавних заводів, зупиняється і Побузький феронікелевий комбінат через нерентабельність випуску продукції у зв'язку з падінням цін на ринку і високими витратами на послуги природних монополій - електроенергія і залізничні тарифи, що робить випуск феронікелю на підприємстві збитковим. З тих же причин - високі тарифи на основні складові собівартості, а також практично повна відсутність попиту - ухвалив рішення про зупинку і виробник феросиліцію в Стаханові - ТОВ "Екологічна ініціатива".

Крім того, з 1 листопада будуть зупинені Марганецький і Орджонікідзенський гірничо-збагачувальні комбінати, також через відсутність збуту. Згідно з повідомленням, в останні місяці в основному відвантажували марганцеву руду на склади, оскільки феросплавні підприємства заповнені сировиною, поставленою раніше в умовах зниження обсягів виробництва і, як наслідок, пониженого споживання. Працівники підприємств будуть відправлені у відпустки. При цьому на підприємствах розроблені заходи з повного збереження кадрового потенціалу.

УкрФА виступає за мораторій на підвищення тарифів на електроенергію і вантажні перевезення як мінімум впродовж півроку, а у разі погіршення ситуації - за зниження тарифів державних монополій до рівня, що дозволяє підвищити конкурентоспроможність підприємств в умовах зниженого збуту продукції.

За даними Асоціації, станом на 22 жовтня цього року в Україні повністю зупинено 18 доменних печей з 43, зокрема 3 - на капремонт, а також 40 сталеплавильних агрегатів з 63, зокрема 10 конвертерів і 30 мартенівських печей, зокрема 6 - на ремонт. Крім того, зупинено 9 прокатних станів з 64. Все це пояснюється різким падінням попиту на металургійну продукцію.

За 21 добу жовтня середньодобове виробництво готового прокату становило 55,1 тис. т проти 74 тис. т у вересні і 109,3 тис. т в I півріччі 2008 р. Як наслідок, обсяги виробництва прокату були понижені в серпні на 17,6%, у вересні - ще на 17%, в жовтні очікується падіння ще на 25%.

Рентабельність метпідприємств у серпні становила 10% (у серпні 2007 р. - 19,6%), у вересні очікується рівень рентабельності 0,7% (13,6%).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: