Українські жінки рятуються від кризи службою в армії

У нашій армії серед жінок-військовослужбовців майже 18 тисяч офіцерів і близько 45 тисяч контрактниць.

Українки кинулися у лави контрактної армії. Військові говорять, що майже всі жіночі вакансії вже зайняті (примітно, що чоловіча половина служити за контрактом не поспішає).

За словами співробітника прес-служби прикарпатського військового округу Яни Марківської, жінки масово намагаються влаштуватися на службу через кризу. "Зараз для дівчат-службовців у нас місць немає. Йдуть до нас за стабільністю: якщо влаштуватися в армію, то їх забезпечать харчуванням, тимчасовим житлом, формою і стабільною зарплатою. Погоджуються навіть переїжджати служити в інші регіони", - говорить вона.

У нашій армії серед жінок-військовослужбовців майже 18 тисяч офіцерів і близько 45 тисяч контрактниць (у середньому вони отримують близько 2 тисяч гривень). Жінки-генерала поки немає, але є ті, хто обіймає високі пости, наприклад, капітан 3-го рангу Марина Каналюк стала першою жінкою-помічником головкома ВМС. Щоденне бойове чергування несуть близько 300 жінок-офіцерів. Популярні посади зв'язківців, інструкторів-топографів, методистів і медиків.

Проте жінки не можуть бути командирами гармат, танків, бойових машин, мінерами і понтонерами (інженери-будівельники понтонних мостів). Перш ніж одягнути форму, дівчата повинні пройти випробування на профпридатність, медкомісію і здати спортивні нормативи, а також навчання в "учебці".

Контрактниця в столичному військовому госпіталі 24-річна Світлана Задорожна розповіла, що пішла в армію торік через гроші. "Я працювала лаборантом у поліклініці. Але через затримки зарплати в 700 грн стало неможливо жити. Я уклала контракт на 3 роки. Мене направили в госпіталь на сержантську посаду і дали 1400 грн окладу. Пропонували Львів і 2250 гривень на місяць, але я відмовилася, оскільки – киянка", - сказала Задорожна.

Багато жінок-офіцерів пішли в армію за велінням душі. Підполковник штабу армії МО Алла Березовська-Гринь розповіла: "15 років тому я підписала контракт і пішла служити телефоністом. Оскільки у мене була вища освіта, мені дали одразу звання прапорщика. Мій батько - військовий і тому знала, на що йду. Я вітаю, що до нас йде все більше жінок. Я вважаю, що вони відповідальніші, ніж чоловіки, навіть бойовий командир не боїться залишити стратегічну точку на піклування леді-контрактниці. Чоловік у мене теж військовий, а коли з'явиться дитина, теж піде в армію".

Деякі ж військові говорять, що жіночий бум у контрактній армії був очікуваний, мовляв, чоловіки не захочуть служити за таку маленьку зарплату, а жінки, особливо, якщо їх чоловіки - військові, погодяться.

Читайте також:

Військові вимагають в уряду і Ради 20 мільярдів

В української армії закінчилися гроші на цей рік

48 військових частин відключили від світла за борги

Через борги Україна залишилась без повітряної оборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: