Українські ЗМІ покарають за "непристойність"

Газету "Блік" можуть закрити, а телеканали ICTV та НТН попросять "почистити" свій ефір.

20
Архів
Газету "Блік" хочуть закрити за "надмірну відвертість"
Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі просить Міністерство юстиції України позбавити редакцію газети "Блик" свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації через неодноразові порушення вимог законодавства України про захист суспільної моралі та нехтуванням рекомендаціями НЕК.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Як зазначається у повідомленні, ”експерти НЕК здійснили експертизу матеріалів газети "Блик", в якій було виявлено публікації порнографічних зображень та матеріали, що посягають на національні цінності та ображають релігійні почуття віруючих. Відповідно до статей 2 та 6 Закону України "Про захист суспільної моралі", публікації такого змісту заборонено”.

Водночас НЕК звертається до Генеральної прокуратури з проханням вжити з цього приводу заходи прокурорського реагування.

Крім того, НЕК розглянула та затвердила ще низку експертних висновків щодо дотримання законодавства у сфері суспільної моралі окремими засобами масової інформації.

Зокрема, у результаті експертизи публіцистичних програм "Речовий доказ", "Свідок" та "Найвідоміші українські маніяки", які транслювалися на телеканалі НТН, виявлено сюжети, в яких детально та натуралістично висвітлювалося скоєння тяжких злочинів.

Крім того, ці програми не було марковано відповідними спеціальними позначками. НЕК визнала цю інформацію шкідливою.

У зв’язку з цим Національна комісія вирішила звернутися до Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо усунення цих порушень.

11_dollar
Архів
"Леся+Рома" теж виявилися "непристойними"
У той же час в результаті експертизи телесеріалу "Леся+Рома" (телеканал ICTV) експертами НЕК виявлено епізоди, в яких неодноразово вживалися брутальні слова, велися непристойні розмови про секс. Ці серії також не було марковано спеціальними позначками для цієї категорії програм. Щодо усунення порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі Національна комісія вирішила звернутися безпосередньо до телеканалу ICTV.

Разом з тим, на останньому засіданні члени НЕК доручили голові Комісії Василю Костицькому подати на розгляд Кабінету міністрів два законопроекти, підготовлені працівниками апарату комісії: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі)" та проект постанови КМУ "Про внесення змін до Положення про Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: