Українських міністрів змусять вчити іноземні мови

Віктор Янукович вимагає від чиновників знань іноземних мов. В найближчі п'ять років їх планують зобов'язати вивчити англійську або французьку мови. Поки що ними розмовляє тільки кожен 20-тий службовець.

Президент Віктор Янукович вимагає, щоб чиновники вільно розмовляли офіційними мовами Ради Європи. Курси, ймовірно, будуть масовими - на разі "мови знає" лише кожен 20-тий службовець.

Мови Євросоюзу знає лише 5% українських чиновників. Наразі англійська і французька - конче потрібні на переговорах щодо зони вільної торгівлі. Бюрократичні тонкощі перекладачі часом спотворюють, а це для держави небезпечно.

Стандартний набір європейського дрібного бюрократа - англійська, французька, німецька, італійська та іспанська. Українці тепер теж беруться за розум.

У держслужбі 3 рази на тиждень високопосадовці перетворюються на звичайних учнів. Півтори години мовних занять до початку робочого дня. Для тих, хто прогулює, вигадали покарання - це штрафи, або усна догана від керівника.

Щоби навчити одного чиновника, треба півтори тисячі гривень на рік, із наших кишень у вигляді податків.

Викладачі знають секрети, як розговорити "учнів". Слухачі, у яких стартовий мовний рівень був навіть нульовий, можуть за 3 місяці за келихом шампанського вести світську бесіду

Примусити чиновника виконувати домашнє завдання просто - його не дають. Методика не розрахована, щоб чиновник його виконував. Усе засвоюється на місці.

На засвоєння мов у чиновників є п'ять років, щоби вільно розмовляти мовами Євросоюзу.

Нагадаємо, закон про обов’язкове знання мов набуде чинності з 1 січня 2015 року.

Читайте також:

Новопризначені заступники Черновецького поділили обов’язки

ВР призначила чотирьох членів Нацради

Тимошенко розповіла, як Ющенко змусив її згадати українську мову

ВідеоЧиновників посадять за парти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: